1. Ana Sayfa
  2. Analizler

Başarılı Analist Tek Bir Altcoini İşaret Etti

Bitcoin’in (BTC) dev yükselişi, bütün kripto para birimlerini etkiledi ve birçok altcoin de bu yükseliş trendine katıldı. Rekor seviyelere ulaşan bu yükseliş trendinin ne kadar daha devam edeceği henüz bilinmiyorken, bazı altcoinlerin gösterdiği muazzam performanslar adeta göz dolduruyor. Altcoinlerdeki bu yükseliş, birçok analistin de ilgisini ve iştahını kazanmayı başarmış. Başarılı bir analist, bu yükseliş trendinden sonra 1 yıl boyunca yatırım yapacağı o altcoini açıkladı.

Başarılı Analist Tek Bir Altcoini İşaret Etti

Kripto para piyasalarında, efsane yükseliş hareketliliği başladı ve bu hareketliliğin ne zamana kadar devam edeceği henüz bilinmiyor. Bitcoin (BTC) liderliğinde başlayın bu yükseliş akımının etkileri neredeyse kripto para piyasalarındaki bütün altcoinleri de çepeçevre sardı ve akımla birlikte altcoinler de muazzam değer artışları göstermeye başladı. Bu değer artışları sonrasında hem Bitcoin’e, hem genel olarak kripto para piyasalarına hem de spesifik olarak bazı altcoinlere karşı ilgi ve iştah da arttı. Hatta öyle ki kripto para piyasalarında, yaptığı başarılı analizleri ile birçok kez kullanıcıların dikkatini çekmeyi başarmış olan bir analist, 1 yıl süresince yatırım yapacağını ve ilerleyen dönemlerde patlama yaşayacağını düşündüğü altcoini açıkladı.

2013’te BTC Tahmini İçin “Uçuk” Denmişti

Başarılı bir analist olan ve Pantera Capital’in de CEO’su olan Dan Morehead, yıllar önce yaptığı çok başarılı bir tahmin ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Henüz lider kripto para birimi Bitcoin 4 yaşındayken, yani 2013 yılında Morehead, Bitcoin yatırımı yapmanın çok kazançlı olabileceğini söylemişti. Morehead o dönemde bu tavsiyede bulunduğunda, Bitcoin henüz 105 dolar seviyesindeydi ve başarılı analist, kısa bir zaman içinde Bitcoin’in sert bir yükseliş ile 200 dolar seviyesine geleceğini iddia etmişti. O dönemlerde Morehead’in bu tahmini için birçok kişi “uçuk” ve “yersiz” yorumları yapmıştı fakat zaman içinde Morehead haklı çıktı ve Bitcoin aradan geçen 7 yıl içinde 23 bin dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardı.

Başarılı Analist, O Altcoini Tercih Edeceğini Söyledi

Geçtiğimiz günlerde ise Dan Morehead, Real Vision ile bir röportaj gerçekleştirdi. Bu röportajda Morehead, Bitcoin’in daha fazla yükseleceğini ve sonraki yükselişlerin daha da ciddi boyutlarda gerçekleşeceğini iddia etti. Fakat öte yandan Morehead, dikkatleri bir de Etherum (ETH) ve Ripple (XRP) altcoinlerine çekti. Başarılı analiste göre kripto para piyasalarının ikinci ve üçüncü en büyük altcoinlerinin, lider kripto para birimi Bitcoin’den bile daha güçlü performans ortaya koyacağını iddia etti. Ancak Morehead’in asıl vurguladığı altcoin ise Polkadot (DOT) oldu. Röportajda kendisine “12 ay boyunca tek bir coine yatırım yapman gerekirse hangisini seçersin?” sorusuna, Morehead en çok yükseliş göstereceğini beklediği Polkadot (DOT) yanıtını verdi.

Morehead, Altcoini Ethereum ile Kıyasladı

Sorulan soru üzerine Morehead; “Birini seçeceksem bu Polkadot olur. DOT, Ethereum’un yaklaşık %10’u değerinde ve çok uygun bir rakip olma şansı %10’dan daha fazla. DOT için gerçekten çok heyecanlıyız çünkü ETH’nin tüm avantajlarını alıyor, üstelik bunu çok daha fazla verimle yapıyor. Biz de DOT yatırımımızı yaptık.” dedi. Polkadot (DOT) güncel olarak şu sıralar kripto para piyasalarının en büyük 9. coini olarak bulunuyor.

Yorum Yap