1. Anasayfa
  2. Coin Gündemi

Başarılı Analistten 2021 Altcoin Tahminleri

Kripto para piyasalarında kurumsal şirketlerin Bitcoin (BTC) yatırım trendi devam ederken, geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan dev altcoin kazançları ile kripto para kullanıcılarının dikkati lider kripto para birimi Bitcoin’den, diğer altcoinlere çevrildi. Kripto para piyasalarının tanınan ve başarılı analisti Tyler Swope da bu kapsamda 2021 yılında kazanç sağlayacağını düşündüğü 3 altcoini paylaştı.

Başarılı Analistten 2021 Altcoin Tahminleri

Kripto para piyasalarına son günlerde birçok kurumsal şirket Bitcoin (BTC) yatırımları ile adım attığını açıklamıştı. Öte yandan bazı büyük şirketler, rezervlerinde hali hazırda bulunan Bitcoin’lerin üzerine yeni yatırımlar eklediğini açıklamıştı. Bu durum, reel piyasalarda birçok kurumsal şirketin dikkatini çekse de geçtiğimiz günlerde Polychain ve a16z şirketlerinin altcoin yatırımları ile milyonlarca dolar kazanması, kripto para kullanıcılarının dikkatini altcoinlere çekmişti. Bu kapsamda altcoin araştırmalarına giren kripto para kullanıcıları için piyasaların tanınan ve başarılı analisti Tyler Swope, 2021 yılında parlayacağını düşündüğü bazı altcoinleri ve projeleri paylaştı.

Swope Otomatik Piyasa Yapıcılara Dikkat Çekti

Tyler Swope, daha önce kripto para piyasalarında birçok kez başarılı tahminlerde bulunmuş ve uzun vadede kazanç sağlayabilecek altcoinleri öngörmüştü. Bu sebeple özellikle altcoin öngörülerinde dikkatle takibe alınan Swope, şimdi ise 2021 yılında parlayacağını düşündüğü bazı projeleri ve altcoinleri paylaştı. Tyler Swope’a göre 2021 yılında altcoinler dışında ön plana çıkacak olan bir Otomotakik Piyasa Yapıcısı (OPY – Automated Market Maker – AMM) bulunuyor. Otomatik piyasaca yapıcıları, geleneksel piyasa yapıcılarına karşı bir rakip olarak ortaya çıktı ve DeFi sektörlerinde kullanılıyor. OPY modellerinin temel amacında, kripto para kullanıcılarının karışık talimat defterlerine ihtiyaç duymadan piyasada işlem yapabilmesi bulunuyor.

Tyler Swope İlk Olarak Black Hole’u İşaret Etti

Tyler Swope, Bitcoin’de yaşanan düşüşlere rağmen son bir ay içinde gelişim gösteren 2 DeFi platformunu izlediğini dile getirdi. Uniswap liderliğinde ortaya çıkan OPY modellerini şimdilerde SushiSwap, Balancer ve Curve gibi borsalar da aktif olarak kullanıyor. Swope izlediği DeFi projelerinden, Black Hole Swap coininin sessiz sedasız bir şekilde güç kazandığını ve OPY alanlarında bir patlama yapacağını öne sürdü. Tyler Swope bu tahmininde; “Black Hole ne yapar? Havuz likiditesini geçen işlemleri yapabilen ilk OPY… Black Hole bunu nasıl başarıyor? Black Hole; Protocol, Compound, AAVE ve diğerleri gibi ödünç verme platformlarında fazla malzeme kullanıyor.” sözlerini dile getirdi.

Swope’a Göre Çıkış Yapacak Olan Altcoinler

Öte yandan Tyler Swope, 2021 yılında parlayacağını düşündüğü 3 altcoini daha işaret etti. Başarılı analiste göre, Hakka Finance tokeni olan HAKKA, Perpetual Protocol tokeni PERP ve Balancer (BAL) coinleri bu parlamayı gösterecek. Bu altcoinlere ait fiyat verileri ise CoinGecko’dan alınan verilere göre güncel olarak şöyle:

  • HAKKA şu sıralar 0,07835 dolar seviyesinde işlem görüyor ve geçtiğimiz ay %81,4 oranında arttı.
  • PERP şu sıralar 1,32 dolar seviyesinde işlem görüyor ve geçtiğimiz ay %54, oranında arttı.
  • BAL ise geçtiğimiz Haziran ayında piyasaya sürüldü ve şu sıralar %11,07 dolar seviyesinde işlem görüyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir