1. Ana Sayfa
  2. Analizler
  3. Başarılı Türk CSO Önemli Tavsiyeler Verdi

Başarılı Türk CSO Önemli Tavsiyeler Verdi

Ana akımda daha çok gösterdiği yükselişlerle gündeme gelen Bitcoin (BTC) için fiyat hareketliliği her zaman öyle gerçekleşmiyor. Hemen hemen her yatırım varlığında olduğu gibi, lider kripto para birimi Bitcoin’de de zaman zaman düşüşler olabiliyor ve bu durum son günlerde büyük oranlar halinde gerçekleşmeye başladı. Bu gibi düşüşlerde kripto para kullanıcıları ise çoğu zaman endişeye kapılıyor ve alım satım pozisyonlarında hatalar yapabiliyor. CoinShares CSO’su Meltem Demirörs de bu gibi durumlar için kullanıcılara psikolojik tavsiyelerde bulundu.

Başarılı Türk CSO Önemli Tavsiyeler Verdi

Kripto para piyasalarında haliyle en çok izlenen ve en çok işlem hacmine sahip olan para birimi olan Bitcoin (BTC), özellikle son zamanlarda büyük dalgalı hareketler göstermeye başladı. Lider kripto para birimi Kasım ayında bir rekor denemesi için yola çıkmıştı ve birçok kullanıcı bu ilerleyişte BTC’nin bir engelle karşılaşmadan tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasını bekliyordu. Fakat bu durum öyle gerçekleşmedi ve her şey iyi giderken, BTC’de sert düşüşler gözlemlenmeye başladı. Bu düşüşlerle birlikte kripto para piyasasında özellikle birçok yeni kullanıcı, endişe halinde alım satım pozisyonlarında hatalı işlemler yaptı. Bu gibi durumlarda birçok tecrübeli kullanıcı ve analist panik yapılmaması çağrıları yapsa da BTC durumu toparlayana kadar benzer işlemler devam etti. Her yatırım varlığında olduğu gibi Bitcoin’de (BTC) de riskler bulunuyor. Bu risklerin gerçeğe dönüşmesi halinde, birçok kullanıcı ne yapacağını bilmiyor ve analistlerden gelen yorumları dikkatle inceliyor. Zira son günlerde BTC’deki fiyat hareketliliği 1.000 dolar seviyesindeki düşüşler ve artışlara kadar ulaştı. CoinShares CSO’su Meltem Demirörs de bu gibi durumlarda yatırımcıların izlemesi gereken adımlar hakkında, tecrübelerinden yola çıkarak psikolojik tavsiyelerde bulundu.

CSO En Baştan Soruların Sorulması Gerektiğini İfade Etti

CoinShare CSO’su Meltem Demirörs’ün Twitter’da paylaştığı tavsiyelerde, özellikle de kripto para piyasalarında yeni olan yatırımcılar için çok önemli tavsiyeler bulunuyor. Demirörs kullanıcılara; yatırım kararlarında neye, neden yatırım yapıldığını kağıda dökmenin çok önemli bir adım olduğunu söyledi. Demirörs’e göre, yatırım yapmadan önce ve yatırımdan sonra ortaya çıkabilecek tüm soruların cevaplarını içerecek olan bu yanıtların bir kağıt üzerinde olması, daha sonraki dönemler için yatırımcılara bir yol gösterici olabilir.

Bu Notlar Sonraki Adımlar İçin Referans Olabilir

Öte yandan Meltem Demirörs, yatırımcılara ilk yatırım adımının nasıl ilerleyip nasıl sonuçlandığını not etmeleri konusunda tavsiyede bulundu. Demirörs’e göre bu şekilde alınacak olan notlar, bir sonraki yatırım adımlarında oluşabilecek benzer hataları önleyebilir ve daha akılcı adımlar atılmasını sağlayabilir. Bu adımlarda yatırım miktarlarının da mutlaka not edilmesi gerektiğini belirten başarılı CSO, yatırım sonucunda bunun yatırımcıları nasıl etkilediğini de yazması gerektiğini bildirdi. Böylece Demirörs’e göre sonraki adımlarda bu miktarlar bir referans noktası oluşturabilir.

CSO: “Bu Adımlar Reel Piyasada da Kullanılabilir”

Başarılı CSO Demirörs, tüm bu yazma işlemlerinin sonunda yatırımcıların neler hissettiğini ve düşündüğünü de yazıya dökmesinin faydalı olabileceğini savundu. Bu adımların ardından Demirörs’e göre yatırımcılar daha akılcı adımlar atabilecek ve böylelikle sadece kripto para borsalarında değil, reel ekonomi piyasalarında da etkili olabilecekler. Bu adımlardan çıkarılan dersler ile Demirörs’e göre bir portföy zenginliği oluşturulabilir ve sermaye dağıtılmış olur. Bir diğer yandan Demirörs, daha önce bu alanlarda kayıp yaşayanlara, piyasalardan kaçınmasına gerek olmadığını ve hataların her zaman olabileceğini hatırlattı. Demirörs, piyasadan kaçınanları kendilerini geliştirmeye çağırdı.

Yorum Yap

Yorum Yap