1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin
  3. Belarusbank’ın Bitcoin Hamlesi Yatırımcıları Sevindirdi

Belarusbank’ın Bitcoin Hamlesi Yatırımcıları Sevindirdi

Kripto para birimlerinin işlem hacminin yükselmeye devam ettiği bugünlerde kripto para işlemlerinin gerçekleştirilmesine imkan veren bankaların sayısı da artıyor. Birçok devlet bankasının kripto para işlemlerinin yapılmasını hizmetlerine eklediği son dönem ekonomik yeniliklerine biri daha eklendi. Belarus’un devlet bankası Belarusbank kripto para alım ve satım hizmeti başlattı.

Belarusbank'ın Bitcoin Hamlesi Yatırımcıları Sevindirdi

Dünya üzerinde kripto para kullanımı her geçen gün artıyor. Gelecekte nakit paranın yerine geçeceği düşünülen kripto paralara alan açmaya devam eden kurumların sayısı da günden düne artmaya devam ediyor. Bilindiği gibi son dönemlerde birçok devlet bankası kripto para alım, satım ve saklama hizmetlerini bünyesine almaya başladı. Kripto para hizmetleri ile ilgili bir adım da Belarusbank’tan geldi.

Belarus’un en büyük devlet bankası olan Belarusbank yeni bir ortaklık kurarak kripto para alım ve satım hizmeti başlattı. White Bird isimli kripto para şirketi ile ortaklık imzalayan Belarusbank’ın başlattığı bu yeni hizmette kartla kripto para alımı yapılabilecek. Visa ödeme kartları ile yapılacak işlemlerin uygulamaya koyulması yatırımcılar tarafından sevinçle karşılandı.

Belarusbank Geleneksel Ekonomi Modelini Geliştiriyor

Belarus’un en büyük devlet bankasının yeni başlattığı kripto para hizmetleri büyük ilgi gördü. Geleceğin ekonomik yöntemi olacağı konuşulan kripto paralar ile ilgili hizmeti başlatan Belarusbank konu ile ilgili açıklamada yaptı. Kripto para alım ve satım hizmetlerinden beklentiler ve hizmetin başlatılma amacı açıklandı. % 99.95’i Devlet Mülkiyet Komitesi’ne ait olan Belarusbank White Bird ile yaptığı bu ortaklık ile yeni ekonomi modeli geliştirmeyi amaçlıyor.

Dünyada birçok devlet bankasının kripto para hizmetleri ile ilgili çalışmalar sürdürdüğü bugünlerde kripto alım ve satım hizmeti başlatan Belarusbank geleneksel ekonomik yöntemlere yenilikçi hizmetleri eklemeyi amaçladığını duyurdu. Geleneksel ekonomi modellerinin geliştirilmeye ihtiyacı olan bu dönemde atılan adım yatırımcılardan büyük ilgi gördü.

Belarusbank’ın Bitcoin Hizmeti Hangi Ülkeler Tarafından Kullanılabilecek?

Belarusbank’ın sunduğu kripto para alım ve satım hizmeti şimdilik sınırlı ülkeler tarafından kullanılabilecek. Avrasya Ekonomik Birliği üyesi olan ülkeler tarafından kullanılacak olan bu hizmetin ilerleyen dönemde kapsamını genişletmesi bekleniyor. Şimdilik Rusya, Beyaz Rusya, Ermenistan, Kırgızistan ve Kazakistan’da uygulamaya sokulan hizmetin kripto para alanında da gelişmelere vesile olması bekleniyor.

Avrasya Ekonomi Birliği ülkelerinin ilk ve tek kripto takas hizmeti olarak duyurulan bu hizmette Rus rublesi, Beyaz Rus rublesi, ABD doları ve Euro cinsinden kripto para alım ve satımı yapılabilecek. Başlangıçta sınırlı ülke ve para cinsi ile devreye girecek olan hizmetin yakın zamanda kapsamını genişletmesi bekleniyor.

Farklı Devlet Bankaları Bitcoin Hizmeti Vermeye Devam Ediyor

Bilindiği gibi Belarusbank’tan önce de kripto para hizmeti başlatan devlet bankaları olmuştu. Singapur’un hem devlet hem de ticari bankası DBS geçtiğimiz hafta kripto para hizmeti vermeye başlamıştı. Onun da öncesinde Rus Bankası olan Gazprombank’ın İsviçre şubesi kripto para hizmeti sağlamaya başlamıştı.

Yorum Yap

Yorum Yap