1. Anasayfa
  2. Bitcoin

Belirli Kriterlere Göre En İyi Bitcoin Borsaları

Bitcoin borsaları içerisinde en iyisi hangisi? En avantajlı BTC borsası hakkında detaylar kripto para yatırımcıları tarafından merak ediliyor. Türkiye’de ve Dünya’da birçok BTC borsası bulunuyor. Bitcoin yatırımcıları da hangi BTC borsasının en iyi ve avantajlı olduğu konusunda araştırmalar yapıyorlar. En iyi Bitcoin borsaları hakkında hazırladığımız yazımızdan detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Belirli Kriterlere Göre En İyi Bitcoin Borsaları

Belirli kriterlere göre en iyi Bitcoin borsaları; kullanıcı dostu bir siteye sahip olan, erişilebilirlik ve komisyon ücretleri bakımından avantajlı olan, ayrıca güvenlik problemleri yaşatmayan borsalardır. En iyi Bitcoin borsaları çoğunlukla Çin merkezlidir. Firma araştırması yaparken likidite seviyelerine, işlem hacimlerine, müşteri desteğine, güvenlik ve aktif kullanıcı sayısına dikkat edilmelidir.

En İyi Bitcoin Borsaları İçerisinde Yer Alan Binance

Binance; Çin merkezli bir Bitcoin borsasıdır. Günlük işlem hacmi 1 milyar doları aşan bir borsa olarak son yıllarda oldukça popülerdir ve en büyük hacimli borsalar arasına da adını yazdırmıştır. Komisyon oranları düşük bir borsa olması sebebi ile de yatırımcılar tarafından tercih edilmektedir. Kullanışlı bir mobil uygulaması bulunan bir borsa olmasından dolayı, yatırımcılar bilgisayarları yanlarında olmasa dahi alım satım işlemlerini rahatlıkla yapabilmektedirler. Sağlam bir altyapıya ve stabil bir sisteme sahip olduğu için de en iyi Bitcoin borsaları arasında yer almaktadır.

Belirli Kriterleri Karşılayan Bitcoin Borsalarından KuCoin

KuCoin; Çin menşeili olan Bitcoin borsalarından biridir. Michael Gan’in başında olduğu bir Bitcoin borsasıdır. KuCoin borsasında merkezi olmayan KuCoin Shares ismi ile kendi coinleri de satılmaktadır. Borsada yapılan işlemler sonucunca elde edilen komisyon gelirlerinin %90’ı, KuCoin Shares isimli coine sahip olan kullanıcılara dağıtılmaktadır. Ayrıca borsaya davet edilen her kullanıcı için komisyon kazanabilmek de mümkün olmaktadır. Aynı anda 2 milyon işlem yapabilmenin mümkün olduğu en iyi Bitcoin borsalarından biri olan KuCoin’in en büyük avantajı; hem yapılan kripto para ticareti ile hem de borsanın elde ettiği gelirden alınan pay ile kazanç sağlanabiliyor olmasıdır.

En Popüler Bitcoin Borsalarından Biri Olan Coinbase

Coinbase; güvenilir yatırımcıların desteklediği ve güvenli şekilde kripto para ticaretinin yapılabildiği bir platform olmaktadır. Dijital cüzdan ile şirketin yan kuruluşundaki kullanıcılar ile kripto para ticareti yapabilmek mümkün olmaktadır. GDAX ile Bitcoin, Ether ve Litecoin alımının yapılabilmesi mümkün olmaktadır. En iyi Bitcoin borsalarından biri olan Coinbase; Türkiye’den sadece Bitcoin cüzdanının kullanılmasına izin vermektedir ve kripto para alım satımını şimdilik kapalı tutmaktadır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir