1. Anasayfa
 2. Nedir?

Bilira (TRYB) Nedir? Nasıl Alınır?

Bilira (TRYB) birçok yatırımcı tarafından araştırılıyor. Bilira (TRYB) nedir, özellikleri nelerdir? Bilira (TRYB) nasıl ve nereden alınır? Ayrıntılara yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Bilira (TRYB) Nedir? Nasıl Alınır?

Bilira (TRYB), alımı hakkında bilgilerde, bu kripto para biriminin bir stablecoin olduğuna, işlem listesinde yer aldığı kripto para borsalarından yapılan hesap açışı ve satın alma emri ardından edinildiği belirtilir. Bilira (TRYB) almak için Uniswap Kyber Network, Bittrex kripto para borsalarından tercih edilene internetten erişilmelidir. Borsa ana sayfasından “kayıt ol“işlem sekmesine giriş yapılır. Gelen tabloya e-posta ve yeni bir şifre girilip, onay verilir. E-postaya alınana aktivasyon kodu yeni açılan boşluğa yazılıp, onay verilir. Sonrasında gelen KYC (kimlik doğrulama) adımları tamamlanıp, borsadan “para yatır“ sekmesine girilip, hesaba pata transfer edilir. Son olarak “kripto al“ sekmesine ile işlem sayfasına gidilip, TRYB stable coin tercihi üzerinden satın alma emri verilir.

Bilira (TRYB) Özellikleri Neler?

Bilira (TRYB) özellikleri şu şekilde sıralanır:

 • 1 TRYB stablecoin, 1 Türk Lirası değerindedir.
 • Bu stablecoin kripto para piyasası volatilitesinden etkilenmez.
 • Fiyatı değişmeyen her zaman 1 TL olan 1 TRYB stablecoin’in değerlenmesi Türk Lirası’na endekslidir.
 • Kripto para cüzdanlarının donanım, sanal ve masaüstü tiplerinde saklanır.
 • Kripto para cüzdanları arasında transferi sınır ötesi de dahil olmak üzere yapılır.
 • Kurumsal yatırımcıların tercih ettiği bir stablecoindir.
 • ERC-20 tabanlı bir stablecoindir. Ethreum ağında geliştirilmiştir.

Bilira (TRYB) Ne İşe Yarar?

Bilira (TRYB) stablecoin işlevi, Türk Lirasının karşılığı olarak kripto para piyasasında işleme girmektir. Bilira (TRYB), kripto para cüzdanları arasında TL transferi yapar gibi işlem yapabilmeyi sağlar. Bilira (TRYB), Western Union masraflarından daha düşük bir masraf ile akılda yer alan TL tutarını stablecoin olarak yurtdışındaki bir kişiye veya kuruma gönderebilmeye imkan tanır.

Bilira (TRYB) Avantajları Neler?

Bilira (TRYB) fırsatları hakkında detaylar şöyledir:

 • İşlem Hızı: Bilira (TRYB) stable coin alım işlemlerinde emir onayı hızlı alınırç Belme süresi düşüktür.
 • Net Tutarda Transfer: Bitcoin veya ETH gibi yüksek fiyat çıtası olan kripto para birimleri ile akılda yer alan TL karşılığını bir cüzdana tam tutarda göndermek zordur. 1 Bilira (TRYB), 1 TL eşitliğinden yararlanılarak akılda yer alan tutara tam uygun transfer yapılır.
 • Çevrimdışı Saklama: Bilira (TRYB) stablecoin bakiyesi donanım cüzdanda saklanabilir. Bu kapsamda bakiye ağ saldırı risklerinden korunur.
 • Piyasa Volatilitesinden Etkilenmeme: Bilira (TRYB), TL’ye endeksli olduğu için piyasa volatilitesinden, anlık fiyat değişiminden korunmayı sağlar. Kurumsal yatırımcılar birbirlerine volatiliteden etkilenmeden ödeme yapmak için Bilira (TRYB) kullanırlar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir