1. Anasayfa
  2. Kripto Manşet

Bill Gates Kripto Para Yatırımcılarına Seslendi

Kripto para piyasalarında son günlerde inanılmaz hareketli zamanlar yaşanıyor. Piyasalarda düne kadar inanılmaz bir yükseliş hareketi söz konusuydu ancak yeni haftada ibreler topyekün aşağı çevrildi. Volatilitenin güçlü bir şekilde gözlemlendiği piyasalarda, Bitcoin (BTC) bir günde 10 bin dolardan fazla değer kaybederek dikkat çekerken, Microsoft’un kurucusu Bill Gates’in, Bitcoin ve Elon Musk ile ilgili yaptığı yorumlar da gündeme geldi. Bill Gates, kripto para yatırımcılarına uyarılarda bulundu.

Bill Gates Kripto Para Yatırımcılarına Seslendi

Kripto para piyasalarında son günlerde oldukça yüksek oranlarda değer artışları yaşandı ve bu artışlardan şüphesiz en çok pay alan kripto varlık da lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) oldu. Bitcoin, özellikle geride bıraktığımız hafta içinde sert değer kazançları yaşayarak, hafta arasında rekorunu 58 bin dolar seviyesinin üzerine kadar çıkarmayı başardı. Ancak Bitcoin’in bu derece rekor seviyelerde değer kazanmasının arkasında birçok etken bulunuyor ve bu etkenlerin kökü, geçtiğimiz yılın ikinci yarısına uzanıyor. Zira geçtiğimiz yılın ikinci yarısında, kurumsal şirketler Bitcoin yatırımı yapmaya başlamış ve bu yavaş atılan adımlar, yılın sonlarına doğru çığ gibi büyümeye başlamıştı. Bu yatırımlar neticesinde Bitcoin’e yeni rekorlar getirirken, bir dönem durgunlaşan Bitcoin, bu kez de Elon Musk’ın CEO’su olduğu Tesla şirketinin 1,5 milyar dolarlık yatırımı ile şahlanmıştı. Bu yatırımı ve Bitcoin’in genel durumunu değerlendiren Microsoft’un kurucusu Bill Gates, kripto para yatırımcılarına seslendi.

Bitcoin 2021’de Ne Yaşadı, Tesla’nın Bitcoin’e Etkisi

Geçtiğimiz yılın sonlarında çok beklenen 20 bin dolar barajını aşarak tüm dikkatleri çekmeyi başaran Bitcoin, bu rekorunun ardından yeni yıla da yeni rekorlarla giriş yapmış ve 8 Ocak tarihinden sonra, Şubat ayı ortalarına kadar durgun bir dönem geçirmişti. Volatil hareketlerin de yaşandığı bu dönemin ardından, Elon Musk’ın CEO’su olduğu Tesla şirketi 1,5 milyar dolarlık Bitcoin yatırımı yapınca, Bitcoin kısa zaman içinde adeta yeniden şahlanarak 50 bin dolar seviyesini aşmış, son olarak geçtiğimiz hafta arasında 58 bin dolara kadar ulaşmıştı. Bunun üzerine, geçtiğimiz hafta da açıklamalarda bulunan Bill Gates, yeni açıklamalarında yatırımcıları uyardı.

Gates: “Elon Çok Parası Olan Sofistike Biri”

Elektrikli otomobil markası olan Tesla’nın, Bitcoin yatırımı sonrasında, bir yılda elektrikli otomobil satışlarından kazanabileceği paradan daha fazlasını Bitcoin yatırımı ile kazandığı ortaya çıktı. MarketWatch verilerine göre Tesla şirketi bu yatırım sonrasında 1 milyar dolar kazanç sağladı bile. Bill Gates de bu konuya ilişkin olarak Bloomberg’e bir demeç verdi. Gates, Elon Musk’ın çok parası olduğunu ve sofistike biri olduğunu söyledi. Bitcoin’in değerlenip değerlenmediği ile ilgilenmediğini söyleyen Gates, Elon Musk kadar parası olmayan kişilerin bile böyle çılgınca davranabildiğini ifade etti.

Gates: “Elon Kadar Paranız Yoksa Dikkatli Olun”

Elon Musk, bilindiği gibi 2021 yılında Amazon kurucusu Jeff Bezos’u geride bırakarak, dünyanın en zengin insanı oldu. Bill Gates de sadece bu kadar zengin olan insanların değil, birçok kişinin Bitcoin’e yüksek yatırımlar yaptığını ifade etti. Açıklamasında “Elon kadar paranız yoksa dikkatli olun” diyen Bill Gates, ayrıca Gates Foundation’ın da dijital para çalışmaları yaptığını ifade etti ve burada “kimin ne yaptığının” görülebildiğini belirtti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir