1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet
  3. Bill Miller Bitcoin’i Takdir Ediyor?

Bill Miller Bitcoin’i Takdir Ediyor?

Dünyanın en ünlü ve başarılı yatırımcılarından Bill Miller geçtiğimiz günlerde verdiği röportajda Bitcoin hakkındaki düşüncelerini paylaştı. Bitcoin'in kısa zamanda çok ciddi bir büyüme gösterdiğini düşünen Bill Miller, bu kripto para piyasasının sıfıra düşme şansının kalmadığını aktardı. Dünyanın en başarılı yatırımcılarından biri olan Bill Miller'ın Bitcoin hakkında olumlu düşüncelerini paylaşması Bitcoin yatırımcılarını sevindirdi.

Bill Miller Bitcoin'i Takdir Ediyor?

Miller Value Partners şirketinin sahibi ve dünyaca ünlü yatırımcı Bill Miller geçtiğimiz günlerde CNBC’ye röportaj verdi. Ünlü yatırımcı verdiği röportajda son dönemlerin en çok yükselen kripto para birimlerinden Bitcoin hakkındaki düşüncelerini paylaştı. Bitcoin’in her geçen gün yükseldiğini söyleyen Bill Miller bu kripto para birimini desteklediğini açıkladı.

Dünyanın en ünlü ve başarılı yatırımcılarından biri olan Bill Miller’ın Bitcoin hakkında yaptığı yorumlar birçok Bitcoin yatırımcısının içini rahatlattı. Yatırım konusunda uzman olan Bill Miller’ın Bitcoin’i takdir etmesi yatırımcılar tarafından mutlulukla karşılandı.

Bitcoin Her Geçen Gün Büyümeye Devam Ediyor

Bill Miller Bitcoin’in her geçen gün büyüyerek ilerleyen bir piyasa olduğunu belirtti. Bitcoin’in yıllık %100’den fazla büyüme gösterdiğini belirten Bill Miller sıfıra düşme ihtimalinin hergün biraz daha azaldığını ve yakında kalmayacağını söyledi.

Bill Miller Bitcoin’in aylık ve yıllık gelişmesini değerlendirdikten sonra ölçeğini daha da genişletti ve son 10 yılda en çok büyüme gösteren varlık olduğunu belirtti. Bitcoin’in dünya ekonomisinin temek prensibi olan arz talep ilişkisine dayandığını belirten Miller, arzın yılda yaklaşık %2.5 oranında arttığını ancak talebin çok daha hızlı yükseldiğini belirtti. Yavaş yükselen arzın belli noktada sabit kalacak olmasını da avantaj olarak ele alan Miller, Bitcoin’in bazı dönemlerde dalgalanmalar yaşadığını kabul etse de çok güçlü olduğunu düşünüyor.

Tüm Ekonomik Kuruluşlar Bitcoin’e Mecbur Kalacak

Bill Miller Bitcoin’in gücünün her geçen gün biraz daha arttığını belirtiyor. Sıfıra düşme ihtimalinin çok düşük olduğunu vurguladığı Bitcoin’in tüm ekonomik piyaslardan çok daha hızlı geliştiğini belirten Miller, büyük banka ve ekonomik kurumların en sonunda Bitcoin’e mecbur kalacağını düşünüyor.

Kripto para piyasasının geleceğin en güçlü ekonomik yapısının olacağı şimdiden belli iken bu piyasa içinde çok güçlü olan Bitcoin’in de ilerleyen dönemlerde dünyanın en güçlü ekonomik yapısı haline gelmesi beklenebilir.

Bill Miller Kimdir?

Bitcoin’in yükselişi ve güçlenmesi ile ilgili olumlu fikirleri ile yatırımcılara rahat bir nefes aldıran Bill Miller’ın fikirleri son derece önemlidir.  Amerikalı olan Bill Miller dünyanın en başarılı yatırımcılarından biridir. Çok büyük firmalarda yatırım sorumlusu olarak çalışan Bill Miller sonrasında kendi yatırım şirketini kurmuştur. Şimdilerde 70 yaşında olan Bill Miller’ın eğitimi de ekonomi üzerinedir. Kendi şirketi Miller Value Partners da çalışmalarına devam eden Bill Miller, finans alanında yetenekli ve deneyimli bir isim olmasından dolayı Bitcoin hakkındaki olumlu fikirleri de büyük refleks almaktadır. Bill Miller’ın Bitcoin ve kripto piyasaları ile ilgili fikirlerini açıklaması ile çok sayıda yatırımcı bu alana yönelmeyi düşünmüş olabilir.

Yorum Yap

Yorum Yap