1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet

Binance Bitcoin Cash Hard Forkunu Tamamladığını Açıkladı

Kripto para piyasaları ile yakından ilgilenen yatırımcıların takip ettiği Binance şirketi, geçtiğimiz dönemde yaptığı bir duyuruyla başladığı Bitcoin Cash hard forkunu tamamladığını duyurdu. Şirket tarafından yapılan resmi açıklamada, söz konusu Bitcoin Cash hard forkunun 661648 blok yüksekliğinde olduğu ve 18 Kasım tarihinde listeleneceği duyurusu yapıldı.

Binance Bitcoin Cash Hard Forkunu Tamamladığını Açıkladı

Kripto para piyasalarının önemli şirketlerinden Binance, 3 Kasım tarihinde gerçekleştirdiği duyuruda Bitcoin Cash üzerinde bir zincir bölünmesi sırasında hard fork oluşmasını beklediğini açıklamıştı. Şirket tarafından kripto para sektörüne yapılan açıklamada söz konusu zincir bölünmesinin Bitcoin Cash ABC (BCHA) ve Bitcoin Cash Node (BCHN) arasında meydana geleceği belirtilmişti. 18 Kasım tarihi itibarıyla yapılan açıklamada hard forkun tamamlandığı ve BCHA ile BCHN arasındaki zincir bölünmesinin gerçekleştiği ifade edildi.

Beklenen hard fork sırasında kullanıcıların bilgilerini güvenli tutmak isteyen Binance şirketi, borsadaki BCH işlemlerini 15 Kasım 2020 tarihi saat 10:00’a (UTC) kadar durduğunu ilan etmişti. BCHA hard forkunun meydana gelmesinin ardından şirket tarafından işlemlerin yeniden başlatılmış olduğu duyuruldu.

İnovasyon Bölgesinde Listede Yer Alacak

Binance şirketi, meydana gelen yeni hard forku, innovation zone (inovasyon bölgesi) üzerinde BHCA / USD paritesi şeklinde listeleyeceğini de kripto para yatırımcılarının bilgisine sundu. Binance şirketi tarafından kamuoyuna açıklanan bilgilere göre, innovation zone kullanıcıların yenilikçi, yüksek volatiliteye sahip ve daha riskli token kullanarak işlem yapabilmelerine olanak sağlayan bir işlem bölgesi olarak biliniyor.

Listeleme İşleminin Tarihi Belli Oldu

Binance şirketi tarafından yapılacak listeleme işleminin tarihi de kripto para piyasası yatırımcılarının bilgisine sunuldu. Buna göre söz konusu listeleme işlemi, 18 Kasım saat 11:00’de (UTC) gerçekleşecek. Ayrıca BCHA para yatırma ve çekme işlemlerinin bir süre daha askıya alındığı belirtildi. Bu askıya alma işlemine sebep olarak da BCHA’nın istikrarlı ve güvenli olup olmadığını önceden görebilmek olduğu söylendi. Bunun yanı sıra listeleme ücretinin 0 BNB olduğu da yapılan açıklamalar arasında dikkat çekti.

Hard Forka Erişim Nasıl Olacak?

Kripto para kullanıcılarının hard forka erişiminin nasıl yapılacağı da merak konusu haline geldi. Binance şirketi, Bitcoin Cash ABC üzerinden ortaya çıkan hard forkun bütün Binance kullanıcılarına 15 Kasım tarihinde saat 12:00 itibarıyla BCH bakiyelerinin snapshotu baz alınarak dağıtıldığını açıkladı. Bu hesaba göre 1 BCHA değer bakımından 1 Bitcoin Cash’e eşit olacak.

Binance şirketi kullanıcısı kripto para yatırımcıları, kendi kontrol panelleri üzerinde bulunan dağıtım geçmişi menüsünü kullanarak sahip oldukları BCHA’lara erişim sağlayabilecekler. Tüm bunlarla birlikte Binance kripto para borsası, kullanıcılara dağıtılan BCHA’nın henüz yeni olduğunu, dolayısıyla bu sebeple yüksek volatiliteye maruz kalacağına dikkat çekerek, yatırımcıların dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulundu.

Yorum Yap