1. Ana Sayfa
 2. Kripto Manşet

Binance Borsasından Yeni Bir Türk Lirası Adımı Geldi!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan ve aynı zamanda işlem hacmi bakımından dünyanın en büyüğü olan Binance borsası, Türk kullanıcılar için müjdeli haberi duyurdu. Binance yaptığı açıklamada, Tron (TRX) kullanıcılarının artık direkt olarak Türk Lirası ile işlem yapabileceğini belirtti. Daha önce birçok paritenin desteklendiği borsada artık TRX/TRY paritesi de desteklenecek.

Binance Borsasından Yeni Bir Türk Lirası Adımı Geldi!

Kripto para borsaları arasında Binance, sürekli olarak Coinbase borsası ile birlikte kullanıcılar tarafından büyüklük bakımından kıyaslanıyor. Fakat su götürmez bir gerçek var ki Binance borsası, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olarak öne çıkıyor. Bu sebeple, birçok kripto varlığa ilişkin işlem hesaplamaları ya da bilgiler alınacağı zaman, Binance üzerinde yapılan işlemler değerlendiriliyor. Böylesine büyük bir kripto para borsası olan Binance, Türk kullanıcıların bir süredir beklediği müjdeli haberi nihayet duyurdu. Haberi ise Tron Foundation CEO’su Justin Sun açıkladı. Bu açıklama Türk kripto varlık kullanıcıları için büyük bir sevinç yarattı zira Türk Lirası ile işlem yapmak isteyen kullanıcıların, belli pariteler dışında altcoinler ile işlem yapması olanaksızdı. Fakat gelen yeni haber ile birlikte artık Türk Lirası ile direkt Tron (TRX) işlemleri yapılabilecek. Bu da listeye TRX/TRY paritesinin de ekleneceği anlamına geliyor.

Haberi CEO Justin Sun Twitter’dan Duyurdu

Binance borsası üzerinde Tron (TRX) işlemlerinde direkt olarak Türk Lirası kullanılabileceğinin haberini, 21 Aralık tarihinde Tron Foundation CEO’su Justin Sun duyurdu. Müjdeli haberi Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile duyuran Sun, önce Binance borsasının Tron için TL’yi eklediğini dile getirdi ve ardından “İyi tradeler diliyorum” ifadesini kullandı. Bununla birlikte artık Binance borsası üzerinde Türk Lirası ile alım – satım işlemleri yapılırken, kullanıcılar piyasa yapıcı (maker) komisyonu ödemek zorunda kalmayacak ve direkt olarak TL ile işlem yapabilecek.

TRX’in TL Hacmi Kısa Sürede Büyüdü

Daha önceden Binance borsası üzerinde Tron (TRX) işlemlerini kullanıcılar direkt olarak Türk Lirası ile yapamadığı için, varlıklarını başka bir geleneksel para birimine ya da kripto varlığa dönüştürmek zorunda kalıyordu. CEO Justin Sun’ın artık bunun ortadan kalkacağını açıklaması üzerine, birçok özellikle Türk kullanıcı sosyal medyada habere çok sevindiğini dile getirdi. Tron (TRX) işlem hacmi bakımında kripto para piyasalarının en büyük 18. coini konumunda bulunuyor ve şu sıralar 0,023640 dolar seviyesinde işlem görüyor. Binance tarafından Türk Lirası ile Tron işlemlerinin önünün açılması ile birlikte, borsada 150 bin TL’den fazla TRX hacmi oluşturuldu.

Binance Borsasında TRY ile İşleme Alınabilen Kripto Varlıklar

Binance daha önce de Türkiye piyasalarında aktif bir rol oynamak için çeşitli parite adımları atmıştı. Şimdi ise Tron (TRX) adımı ile birlikte Binance, Türk Lirası çiftlerinde toplam 10 pariteyi işleme açmış oldu. Binance borsasında TRY paritesinde doğrudan işleme alınabilen kripto varlıklar şöyle:

 • Bitcoin (BTC)
 • Ethereum (ETH)
 • Ripple (XRP)
 • Binance Coin (BNB)
 • Chainlink (LINK)
 • BUSD (BUSD)
 • Swipe (SXP)
 • Avalanche (AVAX)
 • USDT (USDT)
 • Tron (TRX)

Yorum Yap