1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet

Binance Card Kullanımı Nihayet Başladı

Reel ekonomi piyasalarında kripto para kullanımının yaygınlaşması ve gelişmesi adına atılan adımlardan biri bugün itibariyle nihayete kavuştu. Uzun zamandır beklenen Binance Card, Avrupa’da kullanıma sunuldu ve bununla birlikte Visa’nın geçerli olduğu her yerde artık Binance Card da geçerli olacak ve kullanıcılar kripto paraları ile gerçek alışverişler yapabilecek.

Binance Card Kullanımı Nihayet Başladı

Kripto para piyasaları, uzun zamandır bir yatırım havuzu olarak çok geniş kitleler tarafından işlem görüyordu. Hali hazırda kripto paralar bu işlevselliğini devam ettiriyor ancak bir süredir kripto paraların, reel ya da geleneksel ekonomi piyasalarında da kullanıma başlanması adına adımlar atılıyordu. Bununla birlikte birçok bankacılık devi, benzer hamleleri sergilemişti. Örneğin İsviçre’nin Zug kantosunda, belediye tarafından alınan karar ile vatandaşların vergilerini kripto para ile ödeyebilmesinin önü açılmıştı. Ardından Rusya merkezli Gazprom bankası, kripto paralarla işlem yapılabilecek olan şubesini açmıştı. Daha sonra geçtiğimiz günlerde yine bir bankacılık devi olan İspanya merkezli BBVA bankası, kripto para işlem platformunu oluşturmuştu. Bu adımlardan daha önce atılan ve çalışmalarına başlanan başka bir adım da bugün itibariyle tamamlanmış oldu. Geçtiğimiz dönemlerde Binance, kripto varlıklar ile reel ekonomi piyasalarında alışveriş yapılabilmesi adına bir kart geliştirdiğini duyurmuştu. Binance Card bugün itibariyle Avrupa’da hizmete sunuldu.

Tıpkı Banka Kartı Gibi Kullanılabilecek

Binance, hizmete sunulan Binance Card’ın, Avrupa Ekonomik Alanı’na (EEA) gönderildiğini açıkladı. En büyük kripto para borsalarından biri olan Binance’nin hizmete sunduğu bu kart, kullanıcıların dijital cüzdanlarında değil, doğrudan ceplerindeki cüzdanlarında, tıpkı banka kartı gibi taşınabilecek. Ayrıca Binance Card, Visa’nın geçerli olduğu her noktada geçerli olacak ve kart kullanıcıları, hesaplarındaki kripto varlıkları kullanarak gerçek alışverişler yapabilecek.

Kartlar Bugün Avrupa Bölgesine Gönderildi

Binance’nin Eylül ayında Avrupa bölgesi için duyurduğu, 60 milyonun üzerindeki noktada kullanılabilecek olan Binance Card için, kullanıcılardan abonelik işlemi alınmayacak. Ayrıca Binance Card ile yapılan Euro işlemlerinde de bir kesinti yapılmayacak. Öte yandan bunlara ilave olarak dev borsa şirketi, daha önce yaptığı duyuruda, Binance Card kullanıcılarına bu kart ile yapılan alım – satım işlemlerinde %8 oranında geri ödeme olanağı sunulacağını da açıklamıştı. Dün, kartların bugün itibariyle Avrupa bölgesine gönderileceği açıklanmıştı ve bugün de açıklandığı gibi Binance Card’lar EEA bölgesine gönderildi.

Binance, Ethereum Kullanıcılarına Müjdeyi Verdi

Yapılan dağıtımın ardından kartın hizmete başlaması ile birlikte, Binance Ethereum (ETH) kullanıcılarına da müjdeli haberi verdi. Binance yaptığı açıklamada, Ethereum ile ödemenin mümkün olacağını duyurdu. Bu duyuru ile birlikte kullanıcılar, tercih edilen ödeme varlıkları arasına Etherum’u ekleyebilecek ve kart bakiyesine ETH yükledikten sonra bununla ödeme yapabilecekler. Binance Card ayrıca, birkaç saniye içinde ödeme yapılmasını da mümkün kılacak. Günümüzde yapılan temassız ödemelerin aynısı, Binance Card için de geçerli olacak. Bu ödemeler dışında yapılan tüm alım – satım işlemlerinde ise Binance, kart kullanıcılarına %8 oranında geri ödeme gerçekleştirecek. Ayrıca Binance Card ile kullanıcılar, ATM’lerden para da çekebilecek.

Yorum Yap