1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet

Binance Card Piyasadaki Yerini Aldı

Binance şirketinin geçtiğimiz aylarda piyasaya süreceğini açıkladığı Binance Card’ın ilk denemesi yapıldı. İlk denemede saniyeler içinde işlem gerçekleştiren kartın yakında piyasadaki yerini alacağı açıklandı. Yerli kripto para yatırımcıları ise Türkiye’ye ne zaman geleceğini merak ediyor.

Binance Card Piyasadaki Yerini Aldı

Dünyanın en popüler kripto para firmalarından olan Binance’nin kredi kartı gibi kullanılabilecek Binance Card’ı piyasaya çıktı. Binance firmasının CEO’su Changpeng Zhao, Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile kartın kullanıma hazır olduğunu duyurdu. Zhao’nun yaptığı videolu paylaşımda saniyeler içinde işlem gerçekleştiren Binance Card’ın görüntüleri yayınlandı. Zhao bu paylaşım üzerine soru yağmuruna tutuldu.

Bilindiği gibi Binance firması geçtiğimiz nisan ayında kripto paraların sosyal hayatta kullanılabilmesini sağlayacak bir kart çıkaracağını açıklamıştı. Dünyanın en ünlü kripto para şirketlerinden biri olan Binance’nin CEO’sı Changpeng Zhao yaptığı paylaşım ile kartın hazır olduğunu duyurdu. Yakın zamanda tüm Avrupa’ya dağıtımı gerçekleştirilecek olan Binance Card’ın Türkiye’ye ne zaman geleceği ise merak ediliyor.

İlk Kullanımı Gerçekleşti, Avrupa’ya Dağıtılacak

Binance Card’ın ilk kullanımını gerçekleştiren Changpeng Zhao, yaptığı paylaşım ile kartın yakın zamanda tüm Avrupa piyasasına dağıtılacağının mesajını verdi. Avrupa’da kullanıma hazır olan kartın Türkiye’ye ne zaman geleceği ise kripto para yatırımcıları tarafından merak ediliyor. İlk kullanımını Twitter hesabından paylaşan Zhao, gönderisinde “İyiymiş” yorumunda bulundu.

Kripto para piyasasındaki Bitcoin ve Binance Coin’lerin sosyal hayatta kullanılmasına imkan sağlayacak bu kartın özellikleri ise merak ediliyor. Nisan ayından bu yana piyasaya çıkması beklenen kartın kripto para yatırımcılarına büyük kolaylık sağlayacağı konuşuluyor.

Avantajlarla Dolu Kartın Özellikleri Merak Ediliyor

Binance firmasının yeni çıkardığı Binance Card, kredi kartları gibi birçok ödemede kullanılabilecek. Kripto para yatırımcılarına büyük avantaj sağlayacak olan Binance Card’ın 200 farklı bölgede ve 46 noktada kullanılabileceği açıklandı. Bilindiği üzere birçok kripto para yatırımcısı, dijital paralarını online olarak kullanabilmek istiyordu. Binance Card ile piyasada hareket halinde olan kripto paralar çeşitli alışverişlerde kullanılabilecek. Temassız özelliği de olan bu kart ile saniyeler içinde ödeme işlemi gerçekleştirilebilecek.

Kripto para yatırımcılarının günlük hayatta birikimlerini kullanmalarına fırsat veren bu kart ile fatura ödemeleri, alışveriş vb. birçok işlem saniyeler içinde gerçekleştirilebilecek.

Binance Card Türkiye’ye Gelecek Mi?

Binance Card’ın kullanıma hazır olduğunun açıklanmasının ardında yerli yatırımcılar Türkiye’ye ne zaman geleceğini merak etmeye başladı. Türkiye kripto piyasasının bilinen isimlerinde Alp Işık, Zhao’nun Hollanda’dan yaptığı paylaşıma cevap olarak kartın Türkiye’ye ne zaman geleceğini sordu. Ünlü kripto para yatırımcısına cevap gelmedi. Kartın Türkiye’ye gelmesi ile ilgili bir soru da Binance’nin Türkiye şubesinin resmi internet hesabı üzerinden soruldu. Zhao’nun cevap vermediği bu soruların yanıtı ise yerli kripto para yatırımcılarının birçoğu tarafından merak ediliyor. Binance Card’ın Türkiye’ye ne zaman geleceği ise henüz belli değil.

Yorum Yap