1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin

Binance CEO’su Zhao: “BTC 0 Dolar Olamaz”

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’nin CEO’su Changpeng Zhao, yaptığı her açıklama ile gündem olmayı başarıyor. Kripto para piyasalarında, özellikle de Twitter üzerinden yaptığı açıklamalar ile birçok kez gündeme gelmeyi başarmış olan ve çarpıcı açıklamalar ile adı anılmaya başlanan Zhao, bu kez Bitcoin’in (BTC) asla sıfır dolara inmeyeceğini iddia etti.

Binance CEO’su Zhao: “BTC 0 Dolar Olamaz”

Kripto para piyasalarında, bazı isimler artık öyle bir noktaya geldi ki her söyledikleriyle ve yaptıkları her açıklama ile gündeme gelmeyi başarır oldu. Bu konuda eline su dökülemeyecek isimlerden birisi olan Binance CEO’su Changpeng Zhao da her söylediği ile gündem olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Ethereum’u (ETH) hedefine alan ve ETH ağındaki işlemlerin ücretleri ile Binance kıyaslaması yapan Zhao, bu kez de lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ile ilgili yaptığı açıklamalarla ve Binance’nin kendi kripto parası olan Binance Coin (BNB) kıyaslamaları ile gündeme geldi. Twitter üzerinden açıklamalarda bulunan Changpeng Zhao, Bitcoin’in asla sıfır dolara inmeyeceğini iddia etti. İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’nin CEO’su olan Zhao, yine yaptığı bu açıklamalar ile kripto para piyasalarında tüm dikkatleri çekmeyi başardı.

Zhao ETH Eleştirileri ile Gündeme Gelmişti

Geçtiğimiz günlerde, aralarında tatlı atışmaların olduğu bilinen, Ethereum CEO’su Vitalik Butelin’e Ethereum ile ilgili eleştirilerini ileten Binance CEO’su Changpeng Zhao, bu tartışmalardan cevap alamamış olsa da yaptığı açıklamalar ile o zaman da kripto para piyasalarının gündemine hızla oturmuştu. Zhao, ETH ağındaki işlem ücretlerinin oldukça pahalı olduğunu dile getirerek, Binance’deki işlem ücretlerini ve Binance Coin’i (BNB) gündeme getirmişti. Bu açıklamaları ile gündemi oldukça meşgul etmeyi başaran Zhao, şimdi ise Twitter’dan yaptığı açıklamalar ile Bitcoin’e övgü dolu sözler dile getirdi ve Bitcoin’in asla sıfır dolar olmayacağını iddia etti. Zhao yaptığı açıklamalarda her şeyin mümkün olduğunu ama BTC fiyatının sıfır dolar olma ihtimalinin olmadığını iddia etti.

Zhao: “Böyle Bir Durumda Tüm Bitcoin’leri Alırım”

Twitter’da yaptığı açıklamalarda Zhao, BTC’nin sıfır dolar olma ihtimali üzerinde durdu. Zhao böyle bir şeyin mümkün olmadığını vurguladıktan sonra, Bitcoin’in sıfır dolar olması durumunda 21 milyon adet Bitcoin’in tamamını kendisinin alacağını belirten Zhao, fiyatta kazanç sağlamasa bile bir değer koleksiyonu sahibi olacağını dile getirdi. Fakat ne olursa olsun, Zhao’ya göre böyle bir şey mümkün değil. Öte yandan Zhao, ilerleyen dönemlerde Bitcoin’in yerini bir başka varlığın alacağını da iddia etti. Bununla birlikte Zhao, Binance Coin (BNB) ve Bitcoin kıyaslamasını paylaştı.

CEO, Bitcoin ile Binance Coin’i Kıyasladı

Changpeng Zhao BNB – BTC kıyaslamasında, Bitcoin’i piyasalara giriş varlığı olarak ele aldı ve BTC’yi, tamamen merkezi olmayan bir varlık olarak değerlendirdi. Bununla birlikte Bitcoin’in daha çok bir rezerv varlığı olduğunu savunan Zhao, BNB’nin ise uygulamalı kullanımlara daha uygun olduğunu dile getirdi. Zhao’ya göre aktif kullanımdaki en etkili kripto para BNB ve BNB günlük hayattaki kullanıma da uygun.

Yorum Yap