1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet

Binance CEO’sundan Heyecanlandıran Paylaşım!

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, neden bu alanda en büyük olduğunu bir kez daha kanıtlamayı başardı. 21 Aralık Pazartesi günü, birden bire Binance borsasında yaşanan çökme sorununun ardından 4 saat boyunca hizmet veremeyen borsa, API ile alakalı teknik bir sorun yaşadığı için çökme yaşandığını açıkladı ve ardından Binance, ciddi bir rekora imza attı.

Binance CEO’sundan Heyecanlandıran Paylaşım!

Kripto para borsalarında, muhteşem haftanın geride kalmasının ardından Pazartesi seansı ile haftaya başlayan, dünyanın en büyük işlem hacmine sahip Binance borsası, her şey yolunda giderken birden bire bilinmeyen bir sebeple çöktü. Kullanıcılar bu çökme sonrası büyük endişeye kapılırken, borsa şirketinden önce bir süre açıklama gelmedi ve ardından API ile alakalı teknik bir sorun yaşandığı bilgisi verildi. Sonrasında ise Binance, durumun birkaç saat devam edebileceği konusunda kullanıcılarını uyardı ve kullanıcılarına paralarının güvende olduğu mesajını verdi. Bu açıklamaların ardından toplamda 4 saat kullanım dışı kalan Binance borsasının, yeniden işleme geçmeye başlaması ile birlikte neler olacağı da merak ediliyordu. Daha sonra Binance CEO’su Changpeng Zhao, ilginç ve çarpıcı bir açıklama yaptı. Borsada yaşanan çökmenin ardından herkes olumsuz bir açıklama beklerken, CEO yaşanan 4 saatlik soruna rağmen bir rekor kırıldığının bilgisini verdi.

CEO İlerleyen Günlerde Sorunun Tekrarlanabileceğini Belirtti

Binance CEO’su Changpeng Zhao, sosyal medyadan birkaç gönderi paylaşarak, duruma ilişkin açıklamalarda bulundu. Zhao, 26 Kasım tarihindeki işlem hacmi rekorunun ardından, borsa üzerindeki ağ akışında rekorların devam ettiğini açıkladı. Rekor boyutlardaki ağ akışı sebebi ile Zhao, ilerleyen günlerde de benzer ama küçük sorunlar yaşanabileceği konusunda kullanıcıları bilgilendirirdi. Ayrıca CEO Zhao, sistemi genişletmek ve daha büyük boyutlara ulaştırmak için ilerleyen haftalarda adımlar atılacağı bilgisini de paylaştı.

Zhao: “Fiyatın Ne Olacağını Biliyorsunuz Değil Mi?”

Binance CEO’su Zhao, sistemi genişletmek ve daha büyük boyutlara ulaştırmak için atacakları adımların daha kalıcı adımlar olacağını belirtti. Ayrıca Zhao bu konuya ilişkin olarak da borsadaki kripto para kullanıcılarına da çok önemli mesajlar verdi. Verdiği mesajlarda Zhao, borsadaki işlem hacminin yeni rekor seviyesine ulaşmasının ardından, önemli oranlarda değer artışlarının yaşanacağına atıfta bulundu. Zhao konuya ilişkin yaptığı paylaşımda; “Tüm zamanların en yüksek işlem hacminin ardından, fiyatın ne olacağını biliyorsunuz değil mi?” ifadelerini kullandı.

Son 24 Saatte En Büyük Pay Bitcoin’in

Geçtiğimiz ay lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), bir ralli koşusu başlatmış ve Kasım ayı sonlarına doğru bu rallisini birçok kripto para borsasında geçerli olan tüm zamanların en yüksek seviyesi ile taçlandırmıştı. Bu seviye 2017 yılından sonra faaliyet gösteren tüm kripto para borsaları için rekor seviyesi olmuştu. Bitcoin’in o dönemde başlattığı ralli sırasında da Binance CEO’su Changpeng Zhao, Twitter’dan benzer açıklamalar yapmıştı ve o dönemde de Binance’nin işlem hacmi rekorunu kırdığını söylemişti. Hatta Zhao Kasım ayındaki rekor seviye ile 2017 yılındaki son rekorun 10 kat üstüne kadar çıktıklarını belirtmişti. 21 Aralık tarihinde ise yaşanan çökmeye rağmen Binance, son 24 saatlik işlem hacminde 26 milyar dolar seviyesine ulaştı. Bu işlemlerinin en büyük bölümünü de 10 milyar dolarlık işlemler ile BTC/USD paritesi oluşturuyor.

Yorum Yap