1. Anasayfa
  2. Coin Gündemi

Binance Coin (BNB) Rekor Kırdı, Hedef: 100 Dolar!

Şubat ayının gelmesiyle birlikte kripto para piyasalarında başlayan dev hareketliliğin izleri devam ediyor. Yeni ayın ikinci haftasında da yükseliş hareketleri devam etti ve birçok kripto para birimi, yeni rekor seviyelerine ulaştı. Birçok farklı etkenin bir araya geldiği kripto para piyasalarında, rekor kıran kripto varlıklara bir de Binance Coin (BNB) eklendi. Peki Bincane Coin rekorunun arkasında hangi faktörler bulunuyor?

Binance Coin (BNB) Rekor Kırdı, Hedef: 100 Dolar!

Kripto para piyasalarında, muazzam geçen 2020 yılının son çeyreğinden sonra 2021 yılı nispeten daha durgun başladı. Aslında yeni yılın ilk günlerinde, geçtiğimiz yılın boğa etkileri devam etti ve bu etkiler ile birlikte lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), tüm zamanların en yüksek seviyesini 8 Ocak tarihinde 42 bin dolar seviyesine kadar çıkarmayı başardı. Ancak Bitcoin’in durulması ve fiyatta düzeltmeler yaşamaya başlaması ile birlikte, diğer kripto para birimlerinin birçoğu da durgun döneme girmiş oldu. Ancak Ocak ayı geride kaldı ve Şubat ayı geldi, bununla birlikte kripto para piyasalarında kazan yeniden kaynamaya başladı. Kaynayan kazanda, en çok dikkat çeken kripto para birimi şüphesiz ki Dogecoin (DOGE) oldu. Ancak piyasaların yemyeşil uyandığı haftanın ikinci gününde, en çok dikkat çeken kripto para birimlerinden biri de Binance Coin (BNB) oldu. Binance Coin, yaşadığı değer artışlarını devam ettirerek, 97 dolar seviyesine kadar ulaştı ve rekorunu tazeledi. BNB rekorunun perde arkasında hangi etkenler bulunuyor?

Binance Coin “Uçuk” Hedefine Çok Yakın

Yıllar öncesinde, Binance Coin (BNB) için 100 dolar seviyesi oldukça “Uçuk” bir hedef olarak gösteriliyordu. Ancak 9 Şubat 2021 tarihinde, BNB bu uçuk fiyat seviyesine çok yaklaştı ve CoinGecko verilerine göre 97 dolara ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine tırmanmış oldu. BNB bu seviyeye kadar yükselmeden önce, 40 dolar seviyelerinde yatay bir seyirde ilerliyordu ancak birçok etkenin bir araya gelmesiyle birlikte, BNB yeni rekoruna ulaşmış oldu.

Binance Launchpad ve SafePal (SFP) Etkisi

Binance Coin’in bu rekor koşusunun arkasında birçok farklı etken bulunuyor ancak özellikle Binance’in SafePal (SFP) adımının bu rekorun arkasındaki en büyük etken olduğu düşünülüyor. Zira SFP tokeni satışa sunulmaya başladıktan kısa bir süre sonra %1300 oranında değer artışı yaşadı ve Binance Launchpad projeleri yeniden büyük ilgi görmeye başladı. Bu proje ile birlikte, Binance borsası üzerinde işlem yapan yatırımcılara da yeni adım fırsatları sunuldu. Binance, yaptığı güncelleme ile birlikte SFP işlemi yapan kullanıcılarına, cüzdanlarında bir süre BNB tutma şartı getirdi. Bu da BNB’nin alış baskısını artırdı ve rekor geldi.

Ethereum Ağının İşlem Ücretleri, Kullanıcıları BSC Ağına Yönlendirdi

Bir diğer yandan, Binance yakın bir zamanda Binance Smart Chain isimli akıllı kontrat ağını faaliyete geçirdi. Bu adımla birlikte, BSC bünyesindeki Pancakeswap borsasının hacminde büyük bir artış yaşandı ve son dönemler de fiyat da %500 oranında artış gösterdi. Bu artışta, Ethereum ağında yapılan işlemlerin oldukça yüksek fiyatlardan yapılabiliyor olması da etkili oldu. Zira birçok kullanıcı, yüksek işlem ücretleri ile ETH ağında işlem yapmak yerine, BSC ağını tercih etti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir