1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet

Binance Etkisi İle Uçuşa Geçen 3 Altcoin

Kripto para piyasalarında lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son birkaç gün içinde üst üste rekorlar kırarak piyasaları adeta yeniden şahlandırdı. Bitcoin’in gölgesinde, lider altcoin Ethereum (ETH) ve Binance’in kripto para birimi Binance Coin (BNB) de yeni rekorlarına ilerleyerek dikkatleri çekmeyi başardı. Ancak BNB, beklenmedik şekilde yeni rekor seviyelerine ulaşarak, bazı altcoinleri de yukarı çekmeyi başardı.

Binance Etkisi İle Uçuşa Geçen 3 Altcoin

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), fiyat olarak son birkaç günde üst üste rekorlar kırmayı başardı ve fiyatını 52 bin doların üzerine çıkardı. Bitcoin’in rekorları ile birlikte, kripto para piyasalarının piyasa değerinde de ciddi artışlar yaşandı. Trilyon dolarlık piyasa değerine doğru ilerleyen Bitcoin’in şimdilerde 967 milyar dolarlık piyasa değeri bulunuyor. Piyasalarda, Bitcoin’in şahlanması ile birlikte, lider altcoin Ethereum (ETH) ve Binance Coin (BNB) de kendi rekor seviyelerine ulaşmayı başardı. 2021 yılbaşında 730 dolar seviyelerinde bulunan Ethereum, fiyatını 1.970 doların da üzerine çıkarmayı başarırken, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in kripto para birimi olan Binance Coin de Şubat ayı başında 50 dolar seviyesindeydi ve yükselişler ile birlikte fiyatını 238 dolara kadar çıkardı. Lider Bitcoin’den öncülük bayrağını şimdilik devralan Binance Coin, yükselişiyle birlikte bazı altcoinleri de uçuşa geçirdi.

Dodo (DODO)

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, geçtiğimiz gün Dodo’yu (DODO), Launchpool’a eklediğini açıkladı. Binance borsası üzerinden kullanıcılar artık BNB, BUSD ve BETH stake’leri ile DODO elde edebilecek. Bu gelişme ile birlikte DODO’nun işlem hacmi 101 milyon doları aştı ve bu alandaki en yüksek seviyesine ulaştı. Öte yandan DODO fiyatı ise 24 saatte %76 oranında değer kazandı ve DODO 5,42 dolar ile tüm zamanların rekorunu kırdı. DODO’nun bu fiyat artışı ile birlikte 500 milyon dolarlık piyasa değeri oluştu.

PancakeSwap (CAKE)

Kripto para borsası Binance’tan bir önemli açıklama da PancakeSwap (CAKE) için geldi. Binance, CAKE’i inovasyon bölümünden, trading bölümüne aktaracağını açıkladı ve işlem bugün TSİ 08.00’da gerçekleşti. Bu gelişme ile birlikte CAKE 1,8 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşırken, son 24 saatte de 667 milyon dolarlık işlem gördü. Son 24 saatte %55 oranında değer kazanan CAKE fiyatını 18,30 dolara kadar yükselterek tüm zamanların rekorunu kırmış oldu. Bu değer artışları sonrasında CAKE, işlem hacmi bakımından UniSwap’ı (UNI) geride bırakmayı da başardı.

Venus (XVS)

DODO ve CAKE için önemli gelişmelere imza atarak bu altcoinlerin uçuşa geçmesini sağlayan Binance, ayrıca Venus (XVS) için de CAKE ile benzer işlemi gerçekleştirdi. Binance, tıpkı CAKE için yaptığı gibi XVS’i de inovasyon bölümünden trading bölümüne aktardı. Bu gelişme ile birlikte XVS, son 24 saatte %42 oranında değer kazanarak 98,56 dolar seviyesinde tüm zamanların rekorunu kırdı. Haftalık %155, aylık bazda %1938 oranında artış gösteren XVS’in toplam piyasa değeri 801 milyon dolara ve günlük işlem hacmi de 455 milyon dolara ulaştı.

Yorum Yap