1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet

Binance Launchpad Projesi İlk Günden Rekorda!

Kripto para piyasalarında yaşanana gelişmeler, yatırımcıları şaşırtmaya devam ediyor. Piyasada son günlerde büyük bir hareketlilik yaşanıyor ve bu da kripto para piyasalarının popülaritesini git gide artırıyor. Artan ilgi ile birlikte piyasaya yeni giren yatırımcıları, son birkaç günde birçok sıra dışı gelişme karşıladı. Bunlardan biri de Binance’in en güncel projesi SafePal yani SFP Coin oldu.

Binance Launchpad Projesi İlk Günden Rekorda!

2020 yılı kripto para piyasaları için eşsiz bir yıl olarak geride kaldı ve geçtiğimiz yılda yaşanan birçok sıra dışı gelişmenin bir benzerinin, ilerleyen dönemlerde yaşanmasının çok zor olduğu düşünülmüştü. Ancak 2021 yılında henüz bir aydan biraz fazla bir zaman geride kaldı ve geçtiğimiz yılda yaşanan birçok sıra dışı gelişme şimdiden unutulmaya yüz tuttu. Zira 2021 yılı, kripto para piyasaları için geçtiğimiz yıldan daha çok ilginç gelişme yaşanacağının sinyallerini vermeye başladı. Bu gelişmelere birçok kripto para birimi gösterdiği yükselişler ile damgasını vurdu. Bu gelişmelerden en güncel olanlarından biri de işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in attığı adım oldu. Binance geçtiğimiz günlerde yeni projesi olan SafePal’ı (SFP Coin) duyurmuştu. Henüz duyuruyla birlikte büyük ilgi gören SFP Coin, 2 gün gibi kısa bir süre içinde bu ilginin hakkını verdi ve piyasaya girişiyle birlikte %1300 oranında değer kazanmayı başardı.

SafePal (SFP) Nedir?

İşlem hacmi bakımından, dünyanın en büyük kripto para borsası konumunda bulunan Binance, 2 gün önce en güncel Launchpad projesi olan SafePal’ı duyurmuştu. Duyuru ile birlikte SafePal büyük bir ilgi gördü ve yatırımcılar sabırsızlıkla bu projenin hayata geçmesini beklemeye koyuldu. SafePal en temel tanımında aslında bir kripto para cüzdan uygulaması olarak piyasaya çıkarıldı. Ancak onun piyasaya sürülmesindeki amacı, kullanıcılara kripto varlık yönetimini sağlarken bunu kullanıcı dostu olarak sağlamasıydı. SafePal hem yazılım olarak hem de donanımsal olarak kripto para cüzdan hizmeti verecek ve kendi adıyla bulunan platform üzerinden yönetilebilecek. Böylece kullanıcılar, çok kolay bir şekilde kripto para işlemleri yapabilecek.

SFP Nasıl Bir Hizmet Verecek?

Binance Launchpad projesi olarak piyasaya sürülen SafePal, ilk aşamada 20 Blockchain ağını destekleyecek. Bu ağların arasında Binance Smart Chain ve Binance Chain de bulunuyor. Öte yandan pek çok NFT ağı da SafePal tarafından desteklenecek. Fakat projeyi duyulan ilgiyi en çok artıran şeylerden biri, SafePal projesinin Binance Lab tarafından desteklenecek olan ilk donanım cüzdan portföyü olması. SafePal, kendi adıyla çıkardığı SFP isimli kripto para birimi ile BEP-20 tabanında bir hizmet verecek.

SafePal Piyasaya Nasıl Girdi, Etkisi Sürecek Mi?

SafePal (SFP), piyasalara henüz dün gün içinde sürüldü ve ilk fiyatlanmasını 0,10 dolar seviyelerinde yaptı. Daha sonra SFP müthiş bir ilgiyle karşılaştı ve bu ilgi henüz ilk gününde SFP’yi rekor seviyelere taşıdı. Yazım sırasında 1,36 dolar seviyesinde bulunan SFP, böylece ilk günden %1300’den daha fazla değer kazanmış oldu. Geçtiğimiz yıl yaşanan Covid-19 salgını ile birlikte piyasalarda Binance Launchpad projelerine duyulan ilgi epey azalmıştı ve DeFi projeleri de bu ilginin azalmasını hızlandırmıştı. Ancak SFP’nin bu yükselişi, ilerleyen dönemlerde Launchpad projelerinin önünü yeniden açabilir.

Yorum Yap