1. Ana Sayfa
 2. Kripto Manşet

Binance Nasıl Kayıt Olunur?

Kripto para borsalarının en çok tercih edilen markaları arasında Binance gelmektedir. Müşteri memnuniyetine önem veren Binance'ye oldukça kolay şekilde kayıt yapılabilmektedir. İşte kayıt basamakları ve yapılması gerekenler...

Binance Nasıl Kayıt Olunur?

Binance’a kayıt olmak için Binance borsasının web sitesine giriş yapılması ve kayıt ol butonundan kayıt işleminin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Binance, oldukça zengin bir kripto para borsa sitesi olarak bilinmektedir. Bitcoin’in yanı sıra birçok alt coin çeşidi de olduğu için tercih edilmektedir. Hesap açma, para yatırma ve para çekme işlemlerinin de kolaylıkla yapılabilmesini sağlayan bir sisteme sahiptir. Kayıt işleminden sonra mutlaka hesap doğrulanmalı ve mümkünse iki faktörlü koruma yapılmalıdır. E-posta adresi veya cep telefonu numarası ile üye olunabilmektedir.

Binance Kayıt Olma Aşamaları Nelerdir?

Binance kayıt oluşturma adımları aşağıda verilmiştir:

 • Öncelikle Binance uygulaması açılmalıdır. Ana sayfanın sol üst köşesindeki Giriş/Kayıt Ol butonuna tıklanmalıdır.
 • Üye olanlar e-posta adresleri ve şifreleri ile giriş yapmalıdırlar. Kayıt olacak olanlar ise; e-posta, şifre ve referans kimliği ile üye olabilmektedirler.
 • Kullanım koşulları kabul edilip üyelik oluşturulduktan sonra kayar yapboz doğrulama kodu ile karşılaşılmaktadır. Kaydırıcıyı sürükleyerek bu adım tamamlandıktan sonra kişinin e-posta adresine onay kodu gönderilmektedir.
 • 10 dakika içerisinde e-posta adresine gelen onay kodu girilerek üyelik onaylanmalıdır. Mail gelmez ise spam kutusuna göz atılmalı ve spam kutusunda bulunamaz ise ortalama 10 dakika kadar mailin gelmesi beklenmelidir. Yine de onay maili gelmez ise; bu durumda kayıt esnasında verilen bilgilerin doğruluğu teyit edilmelidir.

Binance Kayıt Olunurken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Binance kayıt işlemlerinde önemli noktalar şu şekildedir:

 • Kayıt olurken oluşturulan şifrenin güçlü ve başka hesaplarda kullanılmayan bir şifre olmasına özen gösterilmelidir. Şifre içerisinde bir büyük harf, bir küçük harf, bir rakam ve minimum 8 karakter içermelidir.
 • Arkadaşı tarafından Binance’a yönlendirilmiş olanlar, kayıt olurken referans kimliği kısmını doldurmalıdırlar. Bu alanın doldurulması zorunlu olmamaktadır.
 • Hesap güvenliğinin sağlanabilmesi için iki faktörlü kimlik doğrulama özelliğinin aktifleştirilmesi gerekmektedir.
 • Binance ile alım satım yapmadan önce kişiden iki faktörlü kimlik doğrulaması talep edilebilmektedir.

Binance Kimlik Onayı Talep Eder Mi?

Binance kimlik onayı yapılması zorunlu olmamaktadır. Gün içerisinde 2 BTC üzeri işlem yapılması durumunda ise; kimlik onayı istenmektedir. Bunun için kişinin gerekli belgeleri yükleyerek Binance’a göndermeleri gerekmektedir. Kimlik onayı zorunlu tutulmasa da işlem kolaylığının sağlanabilmesi için kimliğin onaylanması gerekmektedir.

Binance’ın Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Binance’ın artıları aşağıdaki gibidir:

 • En kolay coin borsalarının başında geldiği için Türkler tarafından kullanımı oldukça yaygındır.
 • Hızlı Bitcoin ticareti yapılabilmesine olanak tanımaktadır.
 • Basit ve ileri seviye arayüz seçenekleri ile işlem yapabilme imkanı tanımaktadır.
 • IOS ve Android işletim sistemli cihazlar için mobil uygulaması vardır.
 • Binance’a bir kere giriş yapılması yeterli olmaktadır. Her seferinde tekrar giriş yapılmasına gerek kalmadan alım satım işlemlerinden kazanç elde edilebilmektedir.

Yorum Yap