1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet

Binance Staking Duyurusu Yaptı, Sushi Fiyatı Uçtu

Kripto para piyasalarında, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) öncülüğünde başlayan yükseliş trendi, hafta arasında hız kazandı. Bu hızlanma ile birlikte diğer altcoinler de yükseliş kervanına katıldı. Lider altcoin Ethereum (ETH) eşliğinde devam eden altcoin yükselişlerine, Sushi (SUSHI) tokeni de katıldı. Fakat Sushi’nin yükselişini tetikleyen faktör ise Binance borsası oldu.

Binance Staking Duyurusu Yaptı, Sushi Fiyatı Uçtu

Yaklaşık iki haftadır kripto para piyasalarında, lider Bitcoin (BTC) önderliğinde muazzam bir yükseliş trendi gözlemleniyor. Geçtiğimiz hafta SEC – Ripple davası ile sınırlanan yükselişlere, hafta arasında Bitcoin’den adeta bir sınırlama geldi ve yeni haftada piyasa yükseliş trendine kaldığı yerden devam etmeyi başardı. Bu hareketlilikte Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesini 28 bin doların üzerine çıkarırken, lider altcoin Ethereum (ETH) da fiyatını son 2 yılın en yüksek seviyesine çıkardı. Pazartesi sabahında 700 dolar seviyesini gören Ethereum, gün içinde 730 dolar seviyesine kadar yükseldi. Daha sonra her ne kadar her iki kripto varlığın değerinde bir azalma yaşanmış olsa da bu hareketlilikler diğer altcoinleri de tetiklemeyi başardı. Bu yükseliş trendine bugün, gösterdiği yüksek performans ile Sushi (SUSHI) tokeni de katıldı. Fakat Sushi tokeninin yükselişinde fitili ateşleyen unsur Binance borsası oldu. İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, Sushi Staking uygulamasını başlattığını duyurdu. Bu duyuru ile birlikte Sushi, hızlı bir değer artışı yaşadı.

Sushi’nin Değeri Son 24 Saatte %19 Arttı

Dünyanın en büyük kripto para borsaları arasında yer alan ve işlem hacmi bakımından bu listede en üstte bulunan Binance borsası, 28 Aralık Pazartesi günü Sushi (SUSHI) tokeni için stakin uygulamasını başlattığını duyurdu. Binance borsasının duyurusunun ardından Sushi açıklamaya hızlı bir tepki vererek, değer artışı yaşadı. Bu değer artışı ile birlikte Sushi, fiyatını 2,87 dolar seviyesine kadar çıkarmayı başardı. Binance borsasının yaptığı duyuruya göre, Sushi kullanıcıları artık stake işlemlerinde %24,49 oranında yıllık faiz kazancı (APY) sağlayabilecek. Haftanın açılış gününde 2,33 dolar seviyelerinde fiyatlanan Sushi, açıklama ile birlikte son 24 saatte (CoinGecko’dan alınan verilere göre) %19 oranında değer artışı yaşadı ve fiyatını 2,87 dolara çıkardı.

Bir Kripto Para Kullanıcısı Binance Verilerini Paylaştı

Etherscan’dan aktarılan verilere göre Binance borsası, kendi cüzdanına açıklama öncesinde 11 milyon adet Sushi aktardı. State.ETH isimli bir kripto para kullanıcısı, konuya ilişkin olarak Twitter’da paylaşımlarda bulundu. Kullanıcının paylaşımında, Binance’nin diğer kripto para borsalarına göre en yüksek stake oranına sahip olduğu görüldü. Kullanıcının paylaşımına göre Binance bu liderliği %21 oranı ile elinde bulunduruyor. State.ETH isimli kullanıcının paylaşımına ise Arthur isimli bir başka kripto para kullanıcısı yorum yaptı. Arthur, yorumunda 11 milyon adet Sushi’yi kast ederek, bu denli büyük Sushi bakiyesinin Binance’den başka bir kripto para borsası tarafından kontrol edilemeyeceğini düşündüğünü dile getirdi.

Duyuru ile Birlikte Sushi Hacmi Devasa Seviyeye Ulaştı

Binance borsasının yaptığı Sushi Staking uygulamasında, stake işlemleri belli periyorlarda gerçekleştirilebilecek. 15 ile 30 günde bir yapılabilecek olan işlemler için minimum 10 adet Sushi ve maksimum 100 bin adet Sushi kullanılabilecek. Sushi’nin piyasa değeri şu sıralar 362 milyon dolar seviyesinde bulunuyor. Binance açıklaması sonrasında Sushi, 361 milyon dolar değerinde işlem hacmi ile karşılaştı. Yazım sırasında ise Sushi 2,71 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Yorum Yap