İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet
  3. Binance Yatırımcısı 10 Milyon Dolar Kazandı

Binance Yatırımcısı 10 Milyon Dolar Kazandı

Kripto para piyasalarında yaşanan gelişmeler traderlar arasında merakla takip ediliyor. Yatırımcılar arasında gündem olan haber kripto para devi Binance tarafından duyuruldu. Yapılan açıklamada bir yatırımcının sadece 24 saat gibi bir süre içinde 10 milyon dolardan fazla para kazandığı belirtildi. Binance Futures ile vadeli işlem ticareti yapan yatırımcı lider tablosunda zirveye oturdu.

Geçtiğimiz gün 19 bin dolar seviyesini test eden Bitcoin (BTC) fiyatı dalgalı bir seyir sürmeye devam ediyor. BTC / USD paritesi bu hafta genelinde yüzde 10’dan fazla yükselme gösterirken son 24 saat içinde ise yüzde 2’den fazla düşüş gösterdi. Ethereum (ETH) ve XRP gibi altcoinlerin fiyatları da gün bazında yükselme trendini sürdürüyor. Fakat Litecoin, Chainlink, Bitcoin Cash gibi kripto paralar değer kaybetti.

Bazı altcoinlerin piyasa fiyatlarında değer kaybı görülmesi Bitcoin (BTC) fiyatlarının da düşmesiyle birlikte genel olarak kripto para piyasasının toplam değerinde yüzde 1.4’lük düşüş meydana geldi. Spot yatırımcılar, piyasada meydana gelen bu düşüşün devamının gelip gelmeyeceğini şimdiden merak etmeye başladı. Bu hareketliliği bir vadeli işlem yatırımcısı fırsata çevirmeyi başardı.

Vadeli İşlem Ticaretinde Yüksek Risk

Vadeli işlem ticareti yapan kripto para yatırımcıları, spot yatırımcılara göre çok daha büyük risk içinde yer alırlar. Açmış oldukları pozisyonun her an kapanması riskiyle burun buruna olan bu traderlar, aldıkları yüksek risk sonucunda da yüklü miktarda zarar edebilecekleri gibi yüklü miktarda kazanç da sağlayabilirler. Spot yatırımcılara kıyasla çok daha yüksek risk teşkil eden bu yatırımlarla sadece 24 saat gibi görece kısa bir süre içinde bile yüksek rakamda kazanç elde etmek mümkün olabilir.

Binance Şirketi 10 Milyon Dolar Kazanan Yatırımcıyı Paylaştı

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance şirketi, akşam üstü yaptığı sosyal medya paylaşımında bir vadeli işlem yatırımcısının ne kadar fazla kazanç elde ettiğini bir kez daha gözler önüne serdi. Şirketin resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapılan paylaşımda Binance Futures platformundaki lider tablosundan erişilebilen verilere göre HabitCandleGiant adlı bir kripto para yatırımcısı, piyasada aldığı pozisyon neticesinde sadece bir günde 10 milyon dolar kadar para kazandı.

Hafta ve Aylık Bazda Kayıpları da Görünüyor

Kripto para yatırımcıları arasında büyük ses getiren HabitCandleGiant adlı kullanıcının başarısının arkasında madalyonun öteki yüzü de görülebiliyor. Binance şirketi, bu kullanıcının 11 milyon dolar civarında kazanç sağladığını duyururken güncel veriler ise 9.5 milyon dolar kazanç gösteriyor. En çok gelir elde eden yatırımcı olan HabitCandleGiant, günlük bazda 10 milyon dolar kazanmış olsa da hafta bazında 24.1 milyon, aylık bazda ise 22.1 milyon dolar kaybetmiş görünüyor. Bu durum da yüksek riski bulunan vadeli kripto para ticaretinin öbür yüzünü gösteriyor.

Yorum Yap

Yorum Yap