1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet

Binance’den 3 Yeni Taraftar Tokeni Müjdesi

Binance borsası, taraftar tokenleri adına attığı adımları genişletmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Chiliz ile ortaklığını açıklayan Binance, Paris Saint-Germain (PSG) ve Juventus’un (JUV) ardından bu kez de 3 yeni taraftar tokenini listeleyeceğini açıkladı. Binance’nin listeleyeceğini duyurduğu 3 yeni taraftar tokeni, önce Binance Launchpool bünyesinde desteklenecek ve ardından Binance borsasında işlem görmeye başlayacak.

Binance’den 3 Yeni Taraftar Tokeni Müjdesi

Binance borsası geçtiğimiz günlerde 2 yeni taraftar tokenini listeleyeceğinin müjdesini vermişti. Buna bağlı olarak dev borsa şirketi, Paris Saint-Germain (PSG) ve Juventus’un (JUV) taraftar tokenleri adına verdiği müjdeli haberden sonra şimdi de 3 yeni taraftar tokenini listeleyeceğini duyurdu. Geçtiğimiz günlerde Chiliz ile ortaklığını resmen duyuran Binance bu kez de Atletico de Madrid (ATM), AS Roma (ASR) ve OG tokenlerini listeleyeceğini açıkladı. Fakat dev borsa şirketi, bu listelemelerin önce Binance Launchpool bünyesinde olacağını ve daha sonrasında Binance borsası üzerinde işlem görmeye başlayacağını duyurdu. Kripto para piyasalarında özellikle son dönemlerde gündeme gelen taraftar tokenleri, kurumsal şirketlerin yanı spor kulüplerinin de kripto para piyasasına duyduğu ilginin büyüdüğünü gösteriyor.

Taraftar Tokenleri Doğrudan Binance’de Listelenmeyecek

Binance yaptığı açıklamada yeni listelenecek olan Atletico de Madrid (ATM), AS Roma (ASR) ve OG tokenlerinin, önce Binance Launchpool’da destekleneceğini ve ardından 24 Aralık TSİ 03.00 itibariyle BNB, CHZ ve BUSD havuzlarında stake edilebileceğini duyurdu. Binance yaptığı açıklamasında bu aşamaların ardından taraftar tokenlerinin borsada listeleneceğini belirtti. Yapılan açıklamaya göre tokenlerin bizzat Binance borsasında listeleneceği tarih ve saat de belli oldu. Buna göre taraftar tokenleri 30 Aralık’ta TSİ 09.00 itibariyle Innovation Zone’da işleme alınabilecek. Fakat ilk etapta her taraftar tokeni her paritede işleme alınmayacak. Buna göre tokenler ilk etapta sadece BTC ve USDT paritelerinde işlem görebilecek.

Şirket CEO’ları Olumlu Açıklamalar Yaptı

Chiliz ile Binance ortaklığından sonra her iki şirket CEO’su da birbirlerini destekler nitelikte, oolumlu açıklamalarda bulundu. Buna göre Chiliz CEO’su Alexandre Dreyfus, Binance ile sağlanan işbirliği sayesinde kripto para sektörü ile eğlence ve spor dünyasının entegrasyonunun artacağını ifade etti. Bir diğer yandan Binance CEO’su Changpeng Zhao, bu işbirliğinin en büyük etkisinin, kripto para piyasalarının ana akım seviyesinde büyük popülariteye ulaşması olacağını dile getirdi. İki şirket arasındaki anlaşmadan sonra atılan PSG ve JUV taraftar token adımları, her iki sektörde de büyük bir ilgi ile karşılanmıştı. Daha sonra atılan ATM, ASR ve OG token adımları ile bu ilginin büyüyeceği düşünülüyor. Öte yandan Türkiye’de de taraftar tokenleri adına Galatasaray (GAL) ve Trabzonspor (TRA) token adımları atılmıştı fakat bu iki taraftar tokeninin Binance borsasında listeleneceğine dair bir bilgi henüz paylaşılmadı.

Bir E-Spor Kulübü: OG

Futbol kulüplerinin, taraftar tokenleri adına attığı bu adımlara OG’nin de katılması bir yenilikçi hamle olarak karşılandı. Zira OG bir futbol kulübü değil ve bir e-spor kulübü. 2015 yılında oluşturulan kulüp, kuruluşundan 3 yıl sonra Dota 2 şampiyonluğu elde ederek dikaktleri çekmeyi başarmıştı. Chiliz bünyesinde çıkarılan OG tokeni geçtiğimiz Mart ayında piyasaya sürülmüştü.

Yorum Yap