1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet

Binance’e Para Yatırma

Binance’e para yatırmak istiyorsanız bu işlemin nasıl yapılması gerektiğine dair detayları yazımızda hazırladık. Binance üyelik ve para yatırma işlemleri, dikkat edilmesi gereken noktalar ile ilgili ayrıntıları okuyabilirsiniz. TL yatırarak coinler alabileceğiniz Binance üzerinden kripto para işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Binance üyelik ve para yatırma hakkında tüm ayrıntılara yazımızdan ulaşarak konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Binance’e Para Yatırma

Binance’e para yatırma işleminin yapılabilmesi için öncelikle Binance’e üye olunması gerekmektedir. Binance’e para yatırma işlemi yapılabilmesi için TL ile işlem yapan borsalardan Binance üzerinde işlem gören coinler için alım yapılması gerekmektedir. Ardından bu coinler Binance’e aktarılabilmektedir. Coin alımlarının ise kredi kartı ile yapılabilmesi mümkündür. Bitcoin ve Ethereum gibi coinler Binance üzerinden işlem görmektedirler.

Binance’e Kayıt Olmak İçin Ne Yapılmalıdır?

Binance’e kayıt olmak isteyenler öncelikle https://www.binance.com adresine giriş yapmalıdırlar. Ana sayfanın sağ üst köşesinde bulunan kayıt ol butonuna tıkladıktan sonra ücretsiz bir şekilde hesap oluşturabilmektedirler. Hesap oluşturmak için e-posta ve mobil yöntemleri sunulmaktadır. E-posta aracılığı ile hesap oluşturmak isteyenler e-posta ve şifre girmelidirler. Mobil ile hesap oluşturmak isteyenler ise cep telefonu numarası ve şifreyi yazmalıdırlar. Referans kimliğini isteğe bağlı olarak yazabilmektedirler. Hizmet koşullarını kabul ettiklerine dair kutucuğu işaretledikten sonra hesap oluştur butonuna tıklamalıdırlar.

Binance’e Para Yatırma İşlemi Nasıl Tamamlanır?

Binance’e para aktarmak için izlenmesi gereken adımlar aşağıda verilmiştir:

  • Binance hesabına giriş yapılmalıdır.
  • Sayfanın sağ üst köşesinde bulunan Funds menüsünün üzerine gelindiğinde Deposit Withdrawals seçeneği görülmektedir ve buna tıklanmalıdır.
  • Ardından BTC bulunmalı ve yan kısmındaki Deposit butonuna tıklanmalıdır.
  • BTC Deposit Adress kısmındaki cüzdan adresi kopyalanmalı ve Bitcoinlerin gönderimi bu adrese sağlanmalıdır. Binance’e doğrudan para yatırma imkanı bulunmadığı ve Bitcoin gibi kripto paralar ile giriş yapabilmek mümkün olduğu için Bitcoinlerin bulunduğu borsa ya da cüzdandan Binance’e gönderim sağlanmalıdır. Bu işlem yapıldıktan sonra ortalama yarım saat içerisinde Binance’e para yatırma işlemi gerçekleşmiş olmaktadır.

Binance’e Para Yatırma İşlemi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Binance’e para transferi için bilinmesi gerekenler aşağıdaki gibidir:

  • Transfer edilen platformdaki para biriminin tercih edilen para birimi ile aynı olmasına özen gösterilmelidir.
  • Bir cüzdana kripto çekilebilmesi için alıcının adresinin bilinmesi gerekmektedir.
  • Binance’e para yatırma işlemi yapmadan önce eğer kimlik doğrulaması yapılmamış ise; çekim limiti 24 saatlik periyotlarda 2 BTC ile sınırlandırılmıştır.

Yorum Yap