1. Anasayfa
  2. Kripto Manşet

Bir Topluluk Coin’i Doğuyor: SatoshiSwap (SAS)

Kripto para piyasalarında, son günlerde boğa sezonun coşkusu yaşanırken, birçok sıra dışı gelişme de gündeme gelmeye devam ediyor. Piyasalarda kripto para birimlerinin birçoğunun yükselişe geçmesiyle birlikte bir hareketlilik başladı ve bu haber akışlarına, Reddit platformunda bir araya gelen topluluk damgasını vurdu. Daha önce de piyasalarda varlıklarını hissettiren topluluk, bu kez bambaşka bir proje ile piyasalara giriş yapmaya hazırlanıyor.

Bir Topluluk Coin’i Doğuyor: SatoshiSwap (SAS)

Kripto para piyasalarında son günlerde oldukça hareketli ve sıcak saatler yaşanıyor. Son birkaç gündür piyasalardaki yukarı yönlü fiyat hareketlilikleri dikkat çekmeyi başardı. Bu hareketliliklerin yanı sıra, piyasalardaki haber başlıkları da yatırımcıların dikkatini çekti. Bu haber başlıklarından biri de Reddit platformu üzerinde bir araya gelen topluluğun atmaya hazırlandığı coin hazırlığı oldu. Geçtiğimiz haftalarda, WallStreetBets isimli Reddit topluluğu GameStop hisselerindeki değer artışlarına imza attıktan sonra, verdiği destekler ile gümüş değerini de ciddi ölçüde artırmayı başarmıştı. İşte bu topluluğun, kripto para piyasalarında hareket etmek üzere kurulan yan oluşumu SatoshiStreetBets de piyasalara yeni bir kripto para birimi sunma hazırlığı yapıyor. Geleneksel ekonomi piyasalarında yaşanan pump & dump girişimleri büyük ses getiren topluluğun, piyasalara SatoshiSwap (SAS) ismiyle yeni bir kripto para birimi süreceği öğrenildi.

SatoshiSwap (SAS) Yolda

WallStreetBets oluşumu, geçtiğimiz haftalarda GameStop şirketinin hisselerini hızla satın alarak, şirketin piyasa değerini ve hisse senedi değerlerini ciddi ölçüde artırmayı başarmıştı. Ardından topluluk hedefine gümüşü aldı ve bu kez de ons gümüş fiyatı, 8 yılın zirvesine kadar çıktı. Ekonomi piyasalarında adlarını güçlü şekilde duyurmayı başaran bu topluluk, bir de kripto para piyasalarında hareket etmek üzere SatoshiStreetBets isimli bir oluşum kurdu. Bu topluluk oluşumunun ismi ise kripto para piyasalarının ve lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) kurucusu Satoshi Nakamoto’dan geliyor. Grup, piyasalara SatoshiSwap (SAS) isimli bir kripto para birimi çıkaracak ve bunun için ilk adımlar atıldı.

Proje UniSwap ve SushiSwap Protokollerinden İlham Aldı

Kripto para piyasalarında hareket etmek üzere oluşturulan grubun kendi kripto parası olan SAS için grubun UniSwap ve SushiSwap protokollerinden ilham aldığı öğrenildi. Ayrıca yeni oluşturulan bu grubun, kısa sürede çok sayıda üyeye ulaşması bekleniyor. Zira WallStreetBets’in GameStop hareketine destek veren Subreddit platformu, bu desteğinden kısa bir süre sonra 300 binden fazla üyeye ulaşmıştı. Piyasalara sürülecek olan SAS’ın Şubat ayında lansmanı yapılması bekleniyor. Yeni kripto para için moderatör Little Eagle, bir yazılım uzmanı aradıklarını duyurdu.

SAS Kullanıcılara Nasıl Ulaşacak?

Grubun kurulması ve SAS projesinin ilk adımlarının atılmasıyla birlikte, SatoshiSwap adıyla bir de Twitter hesabı açıldı. Açılan hesabın paylaştığı ilk tweet ise “Moon” oldu. Şubat ayında ilk tanıtımı yapılacak olan projenin, ilk etapta UniSwap ve SushiSwap üzerinden airdrop ile kullanıcılara ulaştırılacağı öğrenildi. Ayrıca isteyenler, SAS madenciliği yaparak da bu coin’i elde edebilecek.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir