1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin

Bitcoin 17 Bin Dolara Gelir Mi? Usta Analistin BTC Yorumları

2020 senesi süresince Bitcoin (BTC) 10 bin dolardan 3 bin 800 dolar seviyesine kadar kaydı ve sonrasında 16 bin dolar seviyesine yükseldi. Bu gelişmeler küresel salgın Covid-19’a rağmen 2020’nin BTC için iyi bir yıl olduğunu gösteriyor. 2020 yılının sonlarına doğru yaklaşırken; kripto para piyasası analistleri de yorumlarını aktarmaya devam ediyor.

Bitcoin 17 Bin Dolara Gelir Mi? Usta Analistin BTC Yorumları

Sonlarına doğru yaklaştığımız 2020 yılı boyunca BTC oldukça hareketli bir yol izledi. Sene boyunca 10 bin dolardan 3 bin 800 dolar seviyesine inen ve ardından da 16 bin dolar seviyesine yükselen BTC için ünlü analistlerden yorumlar da gelmeye devam ediyor. Mesela usta analist Josh Rager, Bitcoin’in 17 bin dolar seviyesine çıkabileceğine inandığını söyledi. Öte yandan Rager, Ethereum (ETH) yorumlarını da açıkladı.

BTC 17 Bin Dolara Ulaşabilir!

Blockroots’un kurucu ortaklarından biri ve kripto para birimi analisti olan Josh Rager, Bitcoin ve ETH ile ilgili yorumlarını dile getirdi. Usta analist Josh Rager’a göre; yakın gelecekte BTC için büyük bir patlama yaşanabilir. Usta analist, kısa bir zaman önce yayınladığı analizlerinde, bir Bitcoin grafiği paylaştı ve Bitcoin’in 16 bin 200 dolar seviyesinin zerine çıması halinde, kazandığı ivmelenmenin devam ederek 17 bin dolara yükselme ihtimalinin olduğunu belirtti.

“İvme ile 17 Bin Doların Üzerine Çıkıyor”

Usta analist Josh Rager konuya ilişkin; “Hem düşük zaman dilimlerinde hem de günlük grafikte yüksek zirveler için büyük çıkış. Bitcoin, haftalık 16 bin 200 dolar seviyelerine yaklaşıyor. Günlük olarak yukarıda kapatır ve fiyat muhtemelen ivme ile 17 bin doların üzerine çıkıyor.” açıklamasını yaptı.

Analistlerin çoğu, BTC’nin 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşacağını düşünürken, bazı analistler de bu yükselmenin 2020 içinde de olabileceğini söylüyor. Şu sıralar BTC birkaç kez 16 bin dolar seviyesinin üstünde tutunmayı denedi fakat başarılı olamadı. Bunu yapmak için, BTC’nin daha fazla güç kazanması ve daha yüksek seviyelere çıkması gerekecek gibi görünüyor.

Ethereum da 800 Dolar Seviyesinin Üzerine Çıkabilir

Blockroots’un kurucu ortaklarından biri ve kripto para birimi analisti olan Josh Rager, kripto para piyasasının Bitcoin’den sonraki en büyük para birimi olan Ethereum (ETH) ile ilgili olarak hedefleri şu anda 482 doların üzerinde. Usta analiste göre; ETH yıl sonuna kadar 800 dolar seviyesinin üzerine çıkabilir. 2017 sonlarında ve 2018 başlarında tüm kripto para birimleri boğa piyasasını deneyimledi. 2018’nin ilerleyen dönemlerinde ise kripto para birimleri ayı piyasasına girdi.  Bazı analistlere göre, diğer altcoinler şimdi Bitcoin’e yetişmeye başlayabilir. Son aylarda Bitcoin yükseldi, ancak diğer kripto para birimleri bu eğilimi takip edemedi.

Usta Analistin Doğru Tahminleri

Josh Rager, Bitcoin’de 10 Mayıs’ta yaşanan 2 bin dolarlık yani 10 bin dolardan 8 bin dolara olan düşüşü doğru bildi. Yani analist, balina selloff’unu bildi. Ayrıca analist, BTC’nin 10 bin doların üzerine çıkacağını da doğru öngördü. Josh Rager’ın bunlar dışında başka başarılı tahminleri de bulunuyor.

Yorum Yap