1. Anasayfa
  2. Bitcoin

Bitcoin 6 Hafta Konsolide Olabilir mi?

Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paralara yaptığı yarımları ile tanınan Galaxy Dijital CEO’su Michael Novogratz, Elon Musk’ın açıklamalarını ve kripto para piyasasının son halini değerlendirdi.

Bitcoin 6 Hafta Konsolide Olabilir mi?

Galaxy Digital CEO’su olan ve kripto para yatırımları ile adından söz ettiren Michael Novogratz’dan kripto para piyasasının son durumuna yönelik açıklamalar geldi. Önemli isim Elon Musk’ın son açıklamalarını ve piyasadaki değişimleri yorumladı. Amerikan ekonomi kanalı Bloomberg’in yayınına katılan dolar milyarderi isim, BTC’nin 4 ila 6 haftalık bir konsolidasyon dönemine giriş yapacağını açıkladı. Bu süre zarfında ise BTC fiyatının 40 ile 50 bin dolar aralığında gidip gelmesini ön gördüğünü belirtti.

Elon BTC Düşü Ardından Boykotla Karşılaştı!

Geçtiğimiz hafta Tesla kurucusu olan Elon Musk, Bitcoin ile araç satışlarını durdurduğunu açıklamıştı. O günden beri üst üste gelen haberler ardından Bitcoin fiyatları düşüşe geçiş yapmıştı. Hafta sonunda ise Musk, Twitter’da daha sert paylaşımlar yaparak, satış imasında bulunmuş ve BTC’nin 42 bin dolara gerilemesine sebep olmuştur. Bu ise yatırımcılardan gelen Tesla boykotu ile karşılaştı.

Novogratz, Musk’ın Yorumlarını Değerlendirdi

Galaxy CEO’su Michael Novogratz  Musk’ın açıklamalarına genel kitleden daha ılımlı yaklaştı. Musk’ın yorumlarının sadece Bitcoin için olmadığını düşündüğünü belirten Michael Novogratz, açıklama yaparken, “ Bence düşüşten sonra 4 ile 6 hafta kadar Bitcoin konsolidasyonu sürecine gireceğiz. 40 ile 50 bin dolar arasında fiyat dalgalanması bekliyorum. Elon Musk sadece madencilik ile ilgili açıklama yaptı, direkt Bitcoin özeline değinmedi. Genel bakış açısıyla bakarsanız, altın piyasasından Youtube’a kadar elektriğin tüketildiğini görürüsünüz. Elon’ın temiz enerji işlerinin olduğunu anlamamız gerek.“ dedi.

Kripto para endüstrisinin çevreci, sosyal ve kurumsal yönetim yolunda yürümeye ihtiyaç duyduğunu belirten Novogratz, Bitcoin’in de sürekli olarak fosil yakıt kullanımını azalttığını belirtti. Tüm endüstriler gibi Galaxy’nin olduğu endüstrinin de bunu sağlamak zorunda olduğu açıladı.

Novogratz, ETH Artışını Bekliyor!

Novogratz, Bitcoin’in bir sonraki rekor değer kazanımının ise ETH onayı olmadan gerçekleşemeyeceğini düşünüyor. Btcoin’in bir sonraki tetikleyicisinin ETH Coin artışlarının piyasayı hareketlendirmesi olabileceğini düşünen önemli isim, 2021 sene sonunda etkili ETH değer kazanımını bekliyor.

DOGE Coin’i Eleştirenler Ölüm Tehdidi Aldı!

Novogratz, Elon Musk’ın sürekli olarak övgü yağdırdığı DOGE Coin başta olmak üzere diğer tüm şaka ve fenomen coinlerin tutarsızlıkları sergileyebileceklerini düşünüyor. Bu kripto paralar hakkında yorum yapan isim, “Espriler, insanların kripto parayı ciddiye almalarını önlüyor. Bu büyük ilginin ardında aslında ABD ve politikalarından duyulan endişe var. Dogecoin eleştirisi yapan bir arkadaşımız geçen hafta 6 kez ölüm tehdidi aldı.“ dedi.