1. Anasayfa
  2. Bitcoin

Bitcoin Altının Yerini Alabilecek Mi? McGlone Yanıtladı

Geleneksel ekonomi piyasalarında altın fiyatları düşüşe geçti, bunun yanı sıra kripto para piyasalarında da son günlerde yukarı yönlü bir hareketlilik başladı. Kripto para sektöründeki bu yukarı yönlü ivmelenmelerde Bitcoin (BTC) her ne kadar şimdilik sessizliğini koruyor olsa da bu durum akıllara altın yatırımcılarının Bitcoin’e yönelmiş olma fikrini gündeme getirdi. Gündeme gelen bu tartışmalar üzerine Bloomberg stratejisti Mike McGlone, altın ve Bitcoin değerlendirmelerini paylaştı.

Bitcoin Altının Yerini Alabilecek Mi? McGlone Yanıtladı

Kripto para piyasalarında son günlerin en dikkat çeken kripto para birimi, lider altcoin Ethereum (ETH) oldu. Ethereum, Bitcoin’in (BTC) nispeten sessiz ve hafif volatilite yaşadığı son günlerde, rekorunu tazeledi ve tüm zamanların en yüksek seviyesini 1.697 dolar seviyesine çıkarmayı başardı. Diğer yandan bazı önde gelen altcoinler de yükseliş eğilimine girdi ve kripto para piyasalarında yukarı yönlü bir hareketliliğin sinyalleri gelmeye başladı. Bu hareketliliklerde lider kripto para birimi Bitcoin her ne kadar daha sessiz kalmış olsa da geleneksel ekonomi piyasalarında altının düşüş eğiliminde olması, akıllara Bitcoin – altın kıyaslamalarını getirdi. Altının düşüşe geçmesiyle birlikte piyasalarda gündeme gelen bir başka tartışma konusuysa, altın yatırımcılarının kripto para sektörüne ve özellikle de Bitcoin’e yönelmiş olma ihtimali oldu. Gündeme gelen bu tartışmalar sonrasında, Bloomberg Emtia Stratejisti Mike McGlone konuyu değerlendirdi.

BTC Volatilitesi İçin “1980’lerin Altın” Benzetmesi

Altın fiyatlarında, son günlerde ciddi bir düşüş yaşanıyor. Hatta öyle ki küresel ekonomi piyasalarında altın, son 10 yılın en kötü Ocak ayı performansını gösterdi. Bu durum akıllara altın yatırımcılarının Bitcoin’e yöneliyor olması ihtimalini getirdi. Bloomberg stratejisti Mike McGlone, altın yatırımcılarının fonlarını Bitcoin’e yönlendirmeye başlaması ile Bitcoin fiyatında ciddi bir artış yaşanabileceğini ifade etti. Mike Mcglone, ayrıca Bitcoin’in sıkıştığı fiyat aralığında sergilediği volatiliteyi, 1980’li yıllardaki altının durumuna benzetti ve McGlone konuya ilişkin olarak “Bitcoin’in fiyat yükselişi için olgunlaşması yeterli olur” dedi.

McGlone’a Göre Kurumsal Yatırımlar Sonrası BTC 50 Bin Dolara Gelebilir

Mike McGlone, açıklamalarında ayrıca Bitcoin’in gösterdiği fiyat grafiğine ilişkin analizlerini de paylaştı. Ocak ayının başlarında 42 bin dolar seviyesine kadar çıkarak rekor kıran ve ardından 30 bin dolara gerileyen Bitcoin için McGlone, 30 bin dolar seviyesinin BTC boğaları tarafından güçlü bir şekilde savunulan, önemli bir destek noktası haline geldiğini ifade etti. McGlone ayrıca, git gide artan kurumsal yatırımlar sonrasında, kurumsalların Bitcoin’i altının yerine rezerv varlık olarak tercih etmesi sonucunda, Bitcoin’in 50 bin dolara kadar yükselebileceğini savundu.

Dünya Dijitalleşmeye Devam Ettikçe, McGlone’a Göre BTC Güvenli Liman Olacak

Mike McGlone, açıklamalarında öte yandan dünyanın giderek daha da dijitalleşmeye başladığını ve bunun beklenen bir durum olduğunu ifade etti. Bu dijitalleşme McGlone’a göre Bitcoin’in altının yerine güvenli liman varlığı haline getirecek ve altın ilerleyen dönemlerde risk altında kalacak. McGlone, yatırımcılara “Portföylerde %1 ile %5 arasında Bitcoin tutmak mantıklı olacaktır” tavsiyesinde bulundu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir