1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin

Bitcoin Balinaları Etkilerini Hissettirmeye Devam Ediyor

Kripto para piyasalarının en güçlü akımını temsil eden Bitcoin balinaları etkilerini hissettirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz 3 gün içinde borsalardaki Bitcoin’lerde büyük bir yer değişikliği yaratan balinalar, devasa miktarlarda BTC’leri taşımaya devam ediyor. Bitcoin balinalarının BTC’lerin güvenliğini sağlamaya çalıştıkları var sayılıyor.

Bitcoin Balinaları Etkilerini Hissettirmeye Devam Ediyor

Bitcoin piyasasındaki en büyük oyucuları temsil eden Bitcoin balinaları, borsalarda ciddi etkiler bırakıyor. Bitcoin balinaları son 2 gün içinde de borsayı talepleri doğrultusunda hareket ettirmeye devam etti. Yüklü miktarda BTC dağılımının yapıldığı son günlerde balinaların fiyatları manipüle etmeye çalışıp çalışmadığı ise belli değil.

Büyük sermaye grupları olarak bilinen Bitcoin balinaları piyasada etki göstermeye devam ediyor. Kripto balinaları genellikle altcoin piyasalarında etkili olmakla beraber Bitcoin üzerinde de ciddi bir etki gösteriyor. Bugün devasa bir Bitcoin balinası yüz milyonlarca dolarlık harket yarattı. Anonim bir varlık 14.83 gibi düşük bir rakamın karşılığında 386 milyon değerindeki Bitcoin’lere yer değişikliği sağladı. Yapılan devasa transfer ise Bitcoin Block Bot ismindeki dağılmış defter izleme aracı tarafından fark edildi. Block araştırması Bitcoin’lerin kaç tane cüzdana ne kadar Bitcoin taşındığını da ortaya çıkardı.

Devasa Bitcoin Hazinesi Farklı Cüzdanlara Taşındı

386 milyon dolar değerindeki Bitcoin’ler 3 farklı cüzdana taşındı. Üç cüdana farklı miktarlarda BTC taşıyan anonim varlık bu işlem için yalnızca 14.83 dolar aldı. Bitcoin taşınan ilk cüzdan sadece 18 işlem gerçekleşmişti ve 1370 Bitcoin aldı. Toplamda 4 işlem gerçekleştirmiş olan başka bir cüzdan ise 21.446 Bitcoin aldı. Bitcoin transferinin yapıldığı üçüncü cüzdan ise 1 Bitcon’den bile az miktar aldı. BitlnfoCharts transfer işlemi gerçekleştiren balinanın orijinal cüzdanı 28 ekim tarihinde yarattığını açıkladı. 28 ekimde yaratılan cüzdan aynı gün içinde aldığı BTC’lerle borsadaki en zengin 112. cüzdan olmuş. Cüzdan transfer işlemi gerçekleşmeden birkaç gün önce 25 kasım tarihinde ise en zengin 31. cüzdan olmuş. Devasa bir Bitcoin hazinesine sahip olan cüzdandan transfer işlemi ise bugün gerçekleşti.

386 milyon dolarlık Bitcoin taşıyan cüzdanın başkaları adına kripto varlıkları yöneten bir kurum olma ihtimali üzerinde duruluyor. Transfer işleminin amacının ise kripto varlıkların güvenliğini sağlamak olduğu düşünülüyor.

Balinalar 2 Günde 36.550 BTC Taşıdı

Bugün gerçekleşen transfer işlemi Bitcoin balinalarının son günlerde gerçekleştirdiği tek işlem değil. Bitcoin balinaları farklı transfer işlemleri de gerçekleştirmeye devam ediyor. Son 48 saat içinde 36.550 Bitcoin taşıyan balinalar borsadaki etkilerini hissettirmeye devam ediyorlar.

Son 2 gün içinde Bitcoin balinalarının gerçekleştirdikleri işlemlerin yönleri ise farklı oluyor. Yapılan işlemlerden 5’inde Bitcoin’ler borsalardan bilinmeyen cüzdanlara taşınırken, iki işlemde ise bilinmeyen cüzdanlardan kripto para borsasına aktarıldı. Yapılan diğer 2 işlemde ise kripto para borsaları arasında transfer gerçekleştirildi.

İşlemler Hangi Borsalarda Gerçekleşiyor?

Bitcoin balinaları hemen hemen tüm kripto para borsalar üzerinde işlem gerçekleştirmeye devam ediyor. Coinbase, CashApp, Binance, Bitstamp ise Bitcoin balinalarının son 2 gün içinde en çok işlemi gerçekleştirdiği borsalar.

Yorum Yap