1. Anasayfa
  2. Bitcoin

Bitcoin (BTC) Daha Ne Kadar Düşebilir?

Geçtiğimiz yılın son çeyreğine ve 2021 yılının özellikle de Şubat ayına kazandığı rekor değerler ile damgasını vurmayı başaran lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), bu yükselişlerin ardından Şubat ayının son haftasında düşüş grafikleri çizmeye başladı. Hafta başında düşen, hafta ortasında toparlanan ve yatay seyreden Bitcoin, hafta arasına girerken yeniden düşüş grafikleri çiziyor. Peki Bitcoin, ne kadar daha düşebilir?

Bitcoin (BTC) Daha Ne Kadar Düşebilir?

Kripto para piyasalarında dönemsel olarak sert fiyat hareketlilikleri ve volatilitenin hakim olduğu görülebiliyor. Bunun büyük bir örneği geçtiğimiz yıllarda, 2017’nin sonlarında ve 2018’in başlarında yaşanmıştı. O dönemden sonra piyasalar genel tabloda yatay seyretti ve 2020 yılının Aralık ortalarında piyasalarda yeniden benzer fiyat hareketlilikleri görülmeye başlandı. Bu sert fiyat hareketliliklerinde, yine öncü şüphesiz ki lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) oldu. Geçtiğimiz yılın sonlarında başlayan ve tıpkı üç yıl önceki gibi yeni yılın başlarında da devam eden büyük rallide Bitcoin sert değer kazançları yaşadıktan sonra fiyatta düzeltmeler yaşamaya başladı. Bu fiyat düzeltmeleri birçok analist ve yatırımcı tarafından bekleniyordu ancak düzeltmeler beklenenden daha sert gerçekleşti. Bitcoin, Şubat ayının son haftasında Pazartesi ve Salı günü sert düşüşler gösterdi, Çarşamba ve Perşembe günü piyasalara göre daha yatay seyretti ve Cuma günü yeniden düşüş grafikleri çizmeye başladı. Peki Bitcoin’deki bu düşüşlerin arkasında ne var ve düşüşler ne kadar daha devam edecek?

Bitcoin Bu Hafta Nasıl Bir Yol İzledi?

Lider kripto para birimi Bitcoin, 21 Şubat Pazar günü, 58 bin 300 dolara kadar yükselerek tüm zamanların rekorunu kırmayı başardı. Ancak 22 Şubat tarihinde Bitcoin düşüş grafikleri çizmeye başladı ve 23 Şubat tarihinde 44 bin 800 dolar seviyesine kadar geriledi. 24 – 25 Şubat tarihlerinde piyasalara göre daha yatay seyreden Bitcoin, 50 bin dolar seviyelerini test ederek toparlanma emareleri gösterse de 26 Şubat tarihinde yeniden düşüş grafikleri çizdi ve gün içinde 44 bin 50 dolar bandına kadar geriledi.

Bitcoin’in Fiyat Düzeltmesi Ne Kadar Daha Devam Edecek?

Lider Bitcoin 24 Şubat Çarşamba günü 50 bin doların üzerini yeniden test ettiğinde, bazı analistler ve birçok yatırımcı, fiyat düzeltmesinin bittiğini ve rallinin kaldığı yerden devam edeceğini düşünmeye başladı. Ancak birçok analist, rallinin devam etmesi için bu düşüşlerin yeterli olmadığını söyledi. Analistlere göre Bitcoin’in tekrardan rallisine devam edebilmesi ve olası yeni rekor seviyelerine ulaşması için, fiyat düzeltmesine 42 bin dolar seviyesine kadar devam etmesi gerekiyor.

Bitcoin “Kara Mart” Dönemini Çoktan Yaşamış Olabilir Mi?

Analistlerin ve birçok yatırımcının bildiği gibi, uzun yıllardır Mart dönemlerinde piyasalarda bir düşüş trendi başlar. Fakat bu yıl, analistlere göre bu düşüş trendi daha erken başlamış olabilir. Bu kapsamda analistler, 42 bin dolar bandının görülmesinden sonra, Bitcoin’den yeniden yükselişler bekliyor. Analistlere göre, Bitcoin eğer Mart seansını yükseliş ile açabilirse, fiyat kısa sürede 60 bin dolara kadar gidebilir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir