1. Anasayfa
  2. Coin Gündemi

Bitcoin (BTC) Rekoruyla Değer Kazanan Altcoinler

Kripto para piyasalarında, lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) rekor rüzgarları esmeye devam ediyor. Bitcoin 3 gün arka arkaya rekorunu tazeleyerek, önemli bir işe imza attı. Rekor hareketliliğinin ilk günlerinde piyasadaki altcoinlerin de sermayesini kendisine çeken Bitcoin, buna rağmen rekoru ile birlikte bazı altcoinlerin önünü açtı ve BTC rekoru ile birlikte bazı altcoinler adeta uçuşa geçti.

Bitcoin (BTC) Rekoruyla Değer Kazanan Altcoinler

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), çalkantılı geçen Ocak ayının ardından, Şubat ayına hızlı bir giriş yapmış olmasa da Şubat ayı başında gösterdiği hareketlilikler ile ayın ilerleyen dönemlerinde yükseliş göstereceğinin sinyallerini vermişti. Ancak birçok kişi yine de Bitcoin’in 50 bin dolar barajını aşacağını tahmin etmiyordu. Elon Musk’ın desteği, Tesla şirketinin yatırımı ve son olarak MicroStrategy’nin 600 milyon dolarlık tahvil borçları açıklaması ile birlikte, Bitcoin üç gün arka arkaya 50 bin, 51 bin ve 52 bin dolar seviyelerini aşmayı başardı. Bitcoin2in bu rekor rallisine başladığı ilk dönemlerde, piyasalarda birçok altcoin tepkisiz kalmıştı zira altcoinlere akan sermayenin de Bitcoin’e akmaya başladığı düşünülmüştü. Fakat Bitcoin’in rekor hamlesi ile birlikte bazı altcoinleri de uçuşa geçirdiği çok geçmeden anlaşıldı. İlk dönemlerde Bitcoin’in rekoruna tepkisiz kalan ve daha sonradan uçuşa geçen altcoinler, yatırımcıların radarına girmeyi başardı.

Bancar Network Token (BNT)

Bitcoin’deki rekor hareketliliğinden olumlu anlamda en çok etkilenenlerden biri Bancar Network Token (BNT) oldu. Toplam piyasa değeri 571 milyon dolar seviyesinde olan BNT, 24 saat içinde 602 milyon dolarlık işlem hacmine ulaştı. Son 7 günlük süreçte ise BNT %83 oranında artış gösterdi ve 5 dolar seviyesine kadar yükselmeyi başardı. BNT artışında, Bancar’ın Polkadot (DOT) entegrasyonunun etkili olduğu düşünülüyor. Ayrıca artık stake edilen BNT’ler karşılığında yatırımcılar Bancar Vortex (vBNT) alabilecek.

Horizen (ZEN)

Bitcoin’in rekor rallisinden payını almayı başaranlardan ve uçuşa geçen altcoinlerden biri de Horizen (ZEN) oldu. ZEN gün içinde 84,12 dolar seviyesine kadar yükselerek tüm zamanların rekorunu kırmayı başardı. 869 milyon dolarlık piyasa değerine sahip olan ZEN, günlük işlem hacminde de 227 milyon dolar seviyesine ulaşmayı başardı ve yazım sırasında ZEN 81 dolar seviyesinde işlem görüyor. ZEN son 7 günlük süreçte %31 oranında yükselmeyi başardı.

Binance Coin (BNB)

Bitcoin’in rekoruyla birlikte en çok etkilediği altcoinler arasında yer alan Binance Coin (BNB) de son 24 saat içinde %35 oranında değer kazanmayı başardı. Öte yandan BNB son 7 günlük süre içinde %36 oranında değer kazandı ve 18 Şubat tarihinde 177,47 dolar ile tüm zamanların rekorunu kırdı. BNB’nin 25 milyar dolarlık piyasa değeri bulunuyor ve günlük işlem hacmi de 6 milyar dolar seviyesine ulaştı. Yazım sırasında BNB 175 doların hemen üzerinde işlem görüyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir