1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin

Bitcoin (BTC) Sert Yükselince Binance Çöktü!

Kripto para piyasaları sert yükselişe geçti, piyasalar alarm vermeye başladı. Lider kripto para birimi Bitcoin’in gün içinde %17’den fazla değer kazanması ile birlikte piyasalarda müthiş bir hareketlilik başladı. Bir süredir değer kaybeden ve konsolide olan Bitcoin’in hızla değer kazanması ile birlikte Binance borsası çöktü, birçok yatırımcı fırsatları kaçırdığı için durumdan şikayetçi oldu.

Bitcoin (BTC) Sert Yükselince Binance Çöktü!

2021 yılına yeni rekor seviyesi ile giriş yapan Bitcoin (BTC), 8 Ocak tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 42 bin dolar seviyesini gördükten sonra hızla değer kaybetmeye başladı ve o tarihten bu yana birçok kez fiyat düzeltmesine gitti. Geçtiğimiz yılın sonlarında başlayan değer artışlarında piyasalar oldukça hareketlenmişti. Bununla birlikte birçok altcoin de yükseliş eğilimine girmişti. Fakat daha sonra Bitcoin 2 büyük fiyat düzeltmesi yaşadı ve 2 kere 30 bin doların altına sarktı. Bu aşamalardan sonra 31 bin dolar ile 35 bin dolar arasında konsolide olan Bitcoin, 29 Ocak tarihinde gün içinde yeniden büyük yükseliş hareketine başladı. Bitcoin yaşadığı artışlar ile birlikte gün içinde %17’den fazla değer kazandı. Bitcoin’in hızla artışa geçmesi ile birlikte, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası konumunda bulunan Binance çöktü. Yaşanan çöküş sonrası Binance yetkilileri kullanıcılardan özür diledi.

Bitcoin’in Gün İçinde Kazananı Boğalar Oldu

Bir süredir devam eden düşüş eğiliminin ardından fiyatlanmada birdurgunluk yaşayan ve düşüş eğiliminden dolayı yatırımcıları endişelendiren lider kripto para birimi Bitcoin, 29 Ocak tarihinde büyük bir yükseliş hareketine başladı. Yaşadığı yükseliş ile birlikte daha önce 31 bin dolar bandında seyreden Bitcoin, 35 bin dolar bandını kırdı ve fiyatını 36 bin dolar seviyesinin de üzerine çıkarmayı başardı. Kripto para piyasalarında, Bitcoin’in değer kaybetmesi ile birlikte birçok kişi ayıların piyasayı ele geçirmeye başladığını düşünüyordu ancak Bitcoin boğaları ile ayılar arasındaki bu mücadelenin galibi gün içinde boğalar oldu. Şimdi Bitcoin’in nereye kadar yükseleceği merak ediliyor. Yazım sırasında Bitcoin 36 bin 800 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Binance 20 Dakika Hizmet Veremedi

Bitcoin’in gün içinde yaşadığı %17’den fazla değer artışı ile birlikte Binance borsası üzerinde yoğun bir trafik oluştu. Borsaya birçok yeni kullanıcı giriş yapmaya çalıştı, oluşan yoğunluktan dolayı Binance bazı işlemleri askıya almak zorunda kaldı. Binance CEO’su Changpeng Zhao, borsanın yeni kullanıcıların katılımıyla gerçekleştirdiği yoğun para yatırma/çekme işlemlerinden dolayı bir sıkışıklık yaşandığını ifade etti. Ayrıca Binance borsasında tüm işlemler geçici bir süreliğinde durduruldu ve Zhao kullanıcılara “paranız güvende” mesajını verdi. 20 dakika süren bu aranın ardından Binance, yeni bir güncelleme ile yeniden kullanıma açıldı.

Binance’ta Artık “En Popüler Kripto Varlıklar” Görülebilecek

Kripto para borsası Binance, işlemleri askıya aldıktan 20 dakika sonra tekrar kullanıma açıldı. Kullanıma yeniden açılmasıyla birlikte Binance’de bir güncelleme yapıldığı görüldü. Bundan sonra Binance’nin hem web sitesinde hem de mobil uygulamasında, “en popüler kripto varlıklar” kullanıcıları karşılayacak. Binance’nin güncellemesi ile birlikte bu başlığın ilk konuğu da son 24 saatte değerini %1000 oranında artıran Dogecoin (DOGE) oldu.

Yorum Yap