1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin
  3. Bitcoin Bu Hafta Birçok Yatırımcıya Kazandırdı

Bitcoin Bu Hafta Birçok Yatırımcıya Kazandırdı

Bu hafta kripto para piyasalarında, birçok yatırımcı oldukça yüksek kazançlar elde etti. Bu hafta özellikle hem kripto para piyasası lider para birimi Bitcoin’de (BTC), hem de lider altcoin Ethereum’da (ETH) yaşanan büyük sıçrayışlar kendi yatırımcılarını sevindirdiği kadar diğer altcoin yatırımcılarını da sevindirdi. Çünkü BTC ve ETH’de yaşanan yukarı yönlü hareketlilik, piyasadaki diğer altcoinleri de harekete geçirdi.

featured

BTC fiyatı bu hafta yükseliş adımlarını devam ettirdi. CoinGecko verilerine göre BTC’nin hafta içindeki en düşük seviyesi 15 bin 984 dolar olurken en yüksek seviyesi 18 bin 628 dolar oldu. Çarşamba günü 18 bin dolar barajına yükselen BTC’nin, 2020 yılına kadar, 2017’deki  kendi rekorunu kırıp kıramayacağı merak ediliyor. Binance borsasındaki yatırımcılar, rekora doğru giden bu adımlar sayesinde oldukça yüksek kazançlar elde etti. BTC şu sıralarda 18 bin 700 dolar seviyesinin üzerinde işlem görüyor.

“Badajidingadan” Haftanın En Çok Kazanan Trader’ı Oldu

Haftalık ROI bazında, “Badajidingadan” %2’lik ROI oranıyla haftanın en çok kazanan trader oldu. Yatırımcının haftalık PnL bazında ise 846 dolar zarar ettiği görülüyor. Trader, PnL’de günlük bazda 4 dolar kazanmış. Bu trader’ın arkasından ikinci sırada ise ChildTieBanana isimli trader yer alıyor. Trader, haftalık %1.9 ROI oranı ile bu hafta 31 bin dolar kazandı. Günlük bazda PnL kazanı ise 4 dolar oldu. ToolMailClose isimli trader, haftanın en çok kazanan üçüncü trader oldu. %1.85’lik ROI oranı ile trader bu hafta 2 bin 500 dolar kazandı. PnL’de günlü bazda kaybı ise 49 dolar oldu.

Haftanın PnL Bazda En Çok Kazananları

MaskWindowTwelwe isimli trader, PnL (günlük) bazda bu haftanın en çok kazanan ismi oldu. Bir aydır listenin en tepsinde yer alan traderın bu haftaki kazancı 3.5 milyon dolar. Geçen hafta trader, 1 milyon dolar kazanmıştı. İkinci sırada TidyTownCheck isimli trader yer alıyor. Trader bu hafta 2.4 milyon dolar kazandı. Ayrıca trader gün içinde de 161 bin dolar kazandı. Eureka isimli trader ise 1.3 milyon dolarlık kazancıyla bu haftanın en çok kazanan üçüncü trader oldu.

BTC’nin Haftalık Grafiği

Bu hafta da traderlara milyonlar kazandıran BTC’nin bu haftaki çizelgesi şöyle:

  • 14 Kasım – 16 bin 71 dolar
  • 15 Kasım – 15 bin 953 dolar
  • 16 Kasım – 16 bin 715 dolar
  • 17 Kasım – 17 bin 622 dolar
  • 18 Kasım – 17 bin 774 dolar
  • 19 Kasım – 17 bin 803 dolar
  • 20 Kasım – 18 bin 675 dolar
  • 21 Kasım – 18 bin 670 dolar

Bitcoin’in Sıradaki Hamlesi Ne Olacak?

Kripto para piyasasındaki yatırımcılar, BTC için sıradaki basamağın yukarı yönlü mü yoksa aşağı yönlü mü olacağını merak ediyor. Kripto para analistleri, genel olarak lider kirpto para biriminin yıl sonuna kadar kendi rekorunu kırmasının şaşırtıcı olmayacağı görüşünde.

Yorum Yap