1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin

Bitcoin Cüzdan Nasıl Alınır?

Bitcoin cüzdanı, Bitcoin’leri saklama, alma ve gönderme işlemlerini rahatlıkla yapmanızı sağlayan programdır. Bitcoin cüzdanı çeşitli türleri ve alma yöntemleri bulunmaktadır. Kolaylıkla alınabilen Bitcoin cüzdanı bilgilerini inceleyebilirsiniz.

Bitcoin Cüzdan Nasıl Alınır?

BTC cüzdanı oluşturmak BTC alım, satım, saklama ve transfer etme işlemleri için gereklidir. Çevrimiçi ve çevrimdışı Bitcoin cüzdanı temini, BTC yatırımı için gereklidir. Kripto para borsalarından açılabilen hesaplar ile BTC cüzdanı sahibi olunabildiği gibi fiziki ve yazılım şeklinde sunulan BTC cüzdanları temin edilebilir. Her BTC cüzdanı için adres mevcut olup, bahsedilen adresler kripto para sahipliğini göstermektedir.

Bitcoin Cüzdan Türleri Nelerdir?

BTC cüzdan seçenekleri fiziki ve yazılım olarak iki farklı gruba ayrılabilir. Genel hatları ile temin edilebilen BTC cüzdan türleri şu şekildedir:

  1. Kağıt Cüzdanlar
  2. Mobil Cüzdanlar
  3. Web Cüzdanlar
  4. Donanım (USB) Cüzdanlar
  5. Masaüstü Cüzdanlar

Bitcoin Cüzdanı Açma İşlemi Nereden Yapılır?

BTC cüzdanı açmak için en kolay yol, kripto para borsaları üzerinden hesap açmaktır. Ücretsiz sanal cüzdan temin etme anlamına gelen bu yöntem ile internet bağlantısı, cep telefonu numarası, e-posta adresi ve şifre dörtlüsünü bir araya getirdiğiniz her an hesabınıza ulaşabilirsiniz. Yerli ve yabancı hizmet veren çok sayıda BTC cüzdan sağlayıcısı bulunmaktadır. Seçeceğiniz kripto para borsasını şu basit kriterlere göre elemeniz yeterlidir:

  1. Güvenilirlik
  2. Katılımcı sayısı
  3. Komisyon oranları

Bitcoin Cüzdanına Nasıl Para Gönderilir?

BTC cüzdanına para transferi EFT yolu ile kolayca yapılabilir. Yurtiçi Bitcoin cüzdan sağlayıcılar üzerinden açılan hesaplara para göndermek için kripto para borsası IBAN numaralarına adınızı ve açıklamanızı belirterek BTC satın almak için ayırdığınız yatırım bütçesini günün her saati gönderebilirsiniz. Yurtdışı borsalarında bulunan hesaplara para göndermek için ilk olarak yerli kripto borsa hesabınıza para gönderip, BTC veya farklı bir kripto para almayı tercih ederek transfer işlemini yapabilirsiniz.

Bitcoin Cüzdanından Bitcoin Göndermek İçin Ne Gereklidir?

BTC cüzdanına kripto para gönderimi için iki key (anahtar)  ve karşı cüzdan adresi gereklidir. Public key ismi verilen ilk anahtar, hem sizin hem de transfer işleminin gerçekleştirileceği cüzdan için bilinmelidir. Private key ise sizin cüzdanınıza özgü ve erişim yetkisi veren anahtar olup, hiç kimseyle Private key bilgisini paylaşmamanız gereklidir.

Bitcoin Cüzdanları Güvenilir Mi?

BTC cüzdanlarının güveniliriliği şifreleme ve doğrulama tercihleri ile sağlanır. Kripto para borsalarının pek çoğu e-posta ve şifre ile birlikte SMS şifre doğrulaması da tercih ederek cüzdanın güvenliğini artırmayı hedefler. Ek olarak bazı platformlarda, Google Authenticator ile üretilen kodlar kullanılarak SMS doğrulamanın bir üst düzeyinde güvenlik alınmış olur. Her ne kadar güvenlik önlemleri alınmış olsa da online cüzdanlarının hack saldırılarına maruz kalma riski yüksektir. Büyük tutarda BTC yatırımı bulunan yatırımcılar, offline çalışabilen donanım (USB) cüzdanları tercih ederler.

Donanım (USB) Bitcoin Cüzdanı Nasıl Çalışır?

USB BTC cüzdanı PIN kodu ile güvenliği sağlanan ve çevrimdışı olarak cüzdanınıza erişim fırsatı veren soğuk cüzdan çeşididir. Ledger Nano S modelinin popüler olduğu Bitcoin cüzdan türü ile donanımı bilgisayara bağlayarak kripto paralarınıza erişebilirsiniz.

Yorum Yap