1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin

Bitcoin “Daha Yolun Başında” Mı?

Kripto para piyasalarında, daha önceden yaptığı birçok başarılı tahminler ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış olan, Bloomberg analisti Mike McGlone, Bitcoin (BTC) ile ilgili yeni ve şaşırtıcı bir iddia ortaya attı. Kullanıcıların, yeni rekor sonrası Bitcoin fiyatının hangi seviyelere gideceğine dair meraklı bekleyişi devam ederken, McGlone Bitcoin’deki bu muhteşem artışın “daha başlangıç” olduğunu dile getirdi.

Bitcoin “Daha Yolun Başında” Mı?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), çok beklenen rekor yürüyüşünü şimdilik tamamladı ve tüm zamanların en yüksek seviyesini 23 bin 600 dolara çıkarmayı başardı. Bitcoin fiyatı bu yeni rekor seviyesinin ardından hafif geri çekilmeler yaşasa da kripto para piyasalarındaki birçok analist, Bitcoin fiyatlarının özellikle 2021 yılında daha da yükseleceğini dile getiriyor. Fakat yine de her yatırım varlığında olduğu gibi, Bitcoin’de de fiyat düşüşleri yaşanabilir ve Bitcoin beklenenlerin aksine bir düşüş trendi içine girebilir. Zira bunun benzer bir örneği 2017 yılındaki rekor seviyeden sonra görülmüştü ve Bitcoin, 2020 yılının Mart ayında 3 bin 500 dolarlık dip noktasını görmüştü. Fakat daha önce de Bitcoin ile ilgili birçok kez iyimser tahminlerini dile getiren ve birçok kez bu tahminlerinde başarılı olan Bloomberg analisti Mike McGlone, Bitcoin’in bu eşsiz yükselişinin “daha başlangıç” olduğunu ve Bitcoin’in henüz yolun başına olduğunu dile getirdi.

BTC Henüz Bireysel Olarak Benimsenmedi Mi?

Başarılı Bloomberg analisti Mike McGlone, Bitcoin (BTC) fiyatlarına ilişkin yorumlarını, Twitter üzerinden takipçileri ile paylaştı. Her fırsatta lider kripto para birimi Bitcoin için “dijital altın” yakıştırmasını kullanmayı tercih eden McGlone, 20 bin dolar barajını paralayarak 23 bin 200 dolar seviyesini gören Bitcoin için çarpıcı iddialarda bulundu. McGlone paylaşımlarında; “BTC daha yolun başında. 2020 yılının sonları yaklaşırken, lider hala potansiyel zirvesinden çok uzakta görünüyor. Dijital altın, evet ana akım tarafından bir kabul gördü fakat bireysel kabulün daha başında bulunuyor.” ifadelerine yer verdi.

McGlone Bu Görüşlerinde Yalnız Değil

Öte yandan Mike McGlone, Twitter’da yaptığı paylaşımlarda, dijital altının, geleneksel altını gelecek dönemlerde tahtından edeceğini iddia etti. Analiste göre, Bitcoin özellikle 2021 yılında yükselişini sürdürecek ve nihayetinde altına olan tüm ilgiyi üzerinde toplayacak. Ayrıca McGlone, bu görüşlerinde yalnız da değil. Daha önce Bloomberg analistinin bu görüşlerine benzer bir şekilde, bir başka başarılı analist olan Willy Woo da görüşlerini dile getirmişti. Woo da daha önce Bitcoin’in 2021 yılında daha büyük bir boğa koşusu başlatacağına ve altını alaşağı edeceğine inandığını söylemişti. Hatta Woo, Bitcoin için 2021 yılında fiyatın 200 bin dolara kadar yükselebileceğini de dile getirmişti.

Bitcoin Son 24 Saatte Nasıl Hareket Etti?

Bitcoin eşsiz yükselişinin ardından, CoinGecko’dan alınan verilere göre son 24 saat içinde, %0,6 oranında değer kaybetti. Öte yandan lider kripto para birimi, gün içindeki fiyat grafiğinde 22 bin 300 dolar ile 23 bin 600 dolar arasında gerçekleştirdi. Son 24 saat içinde Bitcoin, 47 milyar dolar seviyesinin üzerinde işlem gördü. Bitcoin piyasadaki çift taraflı işlemlerini de en çok Binance borsası üzerinde yaşadı. Yazım sırasında ise BTC 22 bin 611 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Yorum Yap