1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin

Bitcoin Destekçisi ABD Senatosunda, Yatırımcılar Mutlu

ABD senatosuna giren Bitcoin destekçisi Cynthia Lummis, katıldığı programlarda Bitcoin hakkında açıklamalarda bulunuyor. Cynthia Lummis Bitcoin’i neden desteklediğini açıkladığı programlarda, onu ulusal bir konu haline getirmek istediğinden de bahsediyor. Bitcoin destekçisi senatörün açıklamaları yatırımcılar tarafından ilgi ile takip ediliyor.

Bitcoin Destekçisi ABD Senatosunda, Yatırımcılar Mutlu

Geçtiğimiz haftalarda ABD’de gerçekleştirilen seçimlerde Cynthia Lummis isimli Bitcoin destekçisi kadın ABD senatosuna girmişti. 3 kasım seçimleri ile bir Bitcoin destekçisinin senatoya girmesi yatırımcılar tarafından coşku ile karşılanmıştı. Bitcoin destekçileri bu hamle ile zafer kazandıklarını düşünmeye başladılar. Bununla beraber senatoda sandalyesi olan Cynthia Lummis de katıldığı programlarda Bitoin hakkında konuşmaya başladı.

Bitcoin destekçisi olduğu herkes tarafından bilinen Cynthia Lummis’e televizyon kanallarında ve katıldığı programlarda ne zamandır Bitcoin yatırımcısı olduğu, Bitcoin’i neden desteklediği gibi sorular soruluyor. Lummis ise ekran karşısında Bitcoin’i anlatmaktan son derece memnun. Çeşitli televizyon kanallarına çıkan Lummis her fırsatta Bitcoin’i desteklediğini söylüyor.

Cynthia Lummis: Bitcoin’i Ulusal Bir Konu Haline Getirmek İstiyorum

Geçtiğimiz günlerde de ABD’de bir televizyon programına katılan Cynthia Lummis’e Bitcoin ile ilgili farklı gündemlerin meydana gelmesi ile ilgili ne düşündüğü soruldu. Dünyada en çok kullanılan kripto para birimi Bitcoin’in kara para aklama ya da dolandırıcılık gibi siber suçlarla beraber anıldığını dile getiren sunucuya karşılık Lummis çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Cynthia Lummis, Bitcoin’in değer korumak için çok uygun bir araç olduğundan bahsettiği konuşmasın kripto parayı desteklediğinin altını çizdi. Kripto paraların enflasyondan etkilenmediğini bu sebeple değer koruma konusunda vazgeçilmez olduğunu belirten Lummis, sorulara ek olarak Bitcoin’i ulusal bir konu haline getirmek istediğini de açıkladı. Lummis Bitcoin’in arzının sınırlı olması özelliği üzerinde durarak bunun Bitcoin’i çok önemli hale getirdiğini ilerde Bitcoin’in değer korumak için tek yol olacağını açıkladı. Bilindiği gibi Bitcoin’in 21 bin milyon sınırlı arzı var.

Lummis 7 Yıldır Bitcoin Yatırımcısı

Cumhuriyetçi parti adaylarından olan Cynthia Lummis’in Bitcoin üzerine yaptığı açıklamalardan sonra kaç yıldır Bitcoin yatırımcısı olduğu da merak edilmeye başlandı. Kadın sevatörün uzun zamandır Bitcoin meraklısı olduğu öğrenildi. İlk Bitcoin’ini 2013 yılında alan Cynthia Lummis’in o dönemlerde de Bitcoin hakkında olumlu yorumlarda bulunduğu anlaşıldı.

Bitcoin’in Arzının Kısıtlı Olması Onu Değerli Yapıyor

Cynthia Lummis’in ilk Bitcoin aldığı 2013 yılında 1 Bitcoin 300 dolar iken şimdilerde 16 bin dolar sınırına inip çıkıyor Lummis’in ilk Bitcoin aldığı dönemden bu yana ciddi bir kar elde ettiği görülüyor. Bitcoin’i yenilikçi bulduğunu söyleyen Lummis, 2013 yılında da Bitcoin hakkında açıklamalarda bulunmuş. Bitcoin’i kongrede öğrendiğini söyleyen Lummis 21 milyon ile sınırlı arzının çok çarpıcı bir özellik olduğunu belirtiyor. Sabit arz miktarı olan Bitcoin’i değerli hale getiren şeyin bu özellik olduğunu açıklayan Lummis bu yenilikçi değer koruma sistemini hala desteklemeye devam ediyor.

Yorum Yap