1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin

Bitcoin Dünya’nın Yüzde 2’sine Ulaştı!

Büyüme yolunda emin adımlar atmayı sürdüren Bitcoin için özgün bir analiz yayınlandı. Popüler analist Willy Woo, dünyanın ne kadarının BTC kullandığı sorusunu yanıtladığı analizinde, popüler kripto paranın kullanım oranının neredeyse yüzde 2’ye yaklaştığını belirtti. Lider kripto paranın büyümesi yolunda önemli bir gösterge olan bu analize göre, büyük sermayeler kısa süre içerisinde ciddi tutarda BTC birikimi edinmeyi artırabilir.

Bitcoin Dünya’nın Yüzde 2’sine Ulaştı!

Popüler analist Willy Woo, BTC kullanımına yönelik çarpıcı tespitleri ile gündeme oturdu. Analist “Dünyanın ne kadarı Bitcoin’i kullanıyor?” sorusuna çarpıcı verilerle yanıt verirken, BTC’nin büyüme yoluna kat ettiği mesafeleri de açık etti. Analiste göre dünya nüfusunun neredeyse 120 milyonu BTC’ye yönelirken, oransal olarak dünyanın yüzde 2’sine karşılık veren BTC kullanımı söz konusu!

Woo: BTC Tarihteki En Hızlı Tırmanışlardan Birine Sahip Teknoloji Olacak

Analist Willy Woo açıkladığı veri ile dünyanın neredeyse yüzde 2’sinin Bitcoin’e yönelim gösterdiğini ifade etti. 120 milyona yakın kişi anlamına gelen bu istatistiği Woo, “En iyi tahminim, dünya nüfusunun yüzde 1,7’sinin Bitcoin’e yöneldiği, Yüzde 1,3 alt sınırdır. Yüzde 1,7’de Bitcoin, bu benimseme s-eğrisine bile başlamadı. Bir yol çizmek üzere, mevcut büyüme ile tarihteki en hızlı tırmanışlardan biri gerçekleşecektir.” ifadeleri ile açıkladı.

Woo: Bitcoin Fiyatı Üssel Büyüme Gösterecek

Paylaştığı ilginç tahmin ile Bitcoin fiyatı büyüme beklentisine de değinen Woo, büyümenin “üsse” olarak gerçekleşeceğine inanıyor. BTC teknolojik büyümesini internet ve cep telefonu teknolojileri ile karşılaştıran Woo, “tarihteki en hızlı tırmanışlarından biri gerçekleşecek” ifadeleri ile BTC yaygınlaşmasında çılgın beklentisini dile getirmiş oldu. Hatırlanacağı gibi analistin gelecek yılsonuna kadar çılgın bir Bitcoin fiyat tahmini mevcuttu. Willy Woo, 2021 yılsonuna kadar Bitcoin fiyatının 300 bin dolara kadar yükseleceğini öngörmüştü.

Niall Ferguson: Milyonerler Bitcoin’i Kabul Etmeye Başlıyor!

Willy Woo beklentisi kurumsal yatırımcılar tarafından BTC’ye yatırılan yüz milyonlarca dolar haberleri ile destekleniyor. MicroStrategy ve GrayScale gibi dijital varlık yönetim şirketleri sadece tek günde milyonlarca dolarlık BTC alımını sürdürüyor. Standford Üniversitesi Hoover Enstitüsünde finans tarihçi olarak eğitim veren Niall Ferguson, kurumsal yatırımcıların bu ilgisini, “Kurumsal oyuncular ve milyonerler Bitcoin’i kabul etmeye başladı.” ifadeleri ile destekledi.

Öte yandan Blockchain Capital yaptığı bir anketi yayınladı ve Amerikan vatandaşlarının hemen hemen yarısının, gelecek 5 ila 10 yıl içinde Bitcoin kullanımının yaygınlaşacağı düşüncesini ortaya koydu. Ankette ayrıca, ABD vatandaşlarının üçte birinin kripto paraya beş yıl içerisinde yatırım yapmaya hazır oldukları gerçeğini de gözler önüne serdi.

BTC Fiyatında Son Durum Ne?

Tüm bu gelişmelerin karşısında BTC fiyatı güçlü duruşunu korumayı başarıyor. Düzeltmelerin hep en yakın destekte devam ettiği BTC’de, haberin yazıldığı dakikalarda 24 saatlik yükseliş yüzde 1,20’ye ulaştı. BTC fiyatı 19 bin 257 dolarlık seviyede yer alırken, zirveye doğru güçlü bir adım atmak için güç toplamayı sürdürüyor.

Yorum Yap