1. Ana Sayfa
  2. Analizler

Bitcoin Düşüşü Sonrası Analist Yorumları Dikkatleri Çekti!

11 Ocak Pazartesi gününün ilk saatlerinde sert bir düzeltmeyle başlayan Bitcoin fiyatında düşüş devam etti. Geçen hafta 42 bin dolar seviyesine ulaşarak tüm zamanların en üst seviyesine ulaşan BTC, bugün 31 bin dolar seviyesine kadar geriledi. Bazı borsalarda Bitcoin fiyatı 30 bin dolara kadar düştü.

Bitcoin Düşüşü Sonrası Analist Yorumları Dikkatleri Çekti!

Gün içinde oldukça sert hareketler yapan Bitcoin fiyatı düşüşten sonra 35 bin dolar seviyesine kadar yükselmişti. Ancak bu seviyede yeterince destek görmeyen BTC kısa süre sonra daha çok değer kaybetmeye başladı. Bitcoin’in yeni bir düzeltmeye başlamasının ardından, kripto para topluluğunda da endişe içeren mesajlar paylaşıldı.

Kripto para dünyasın en fazla takipçiye sahip olan popüler isimlerinden Ivan on Tech, son boğa koşusu hakkında yorumlarıyla BTC yatırımcılarının dikkatini çekti. Bitcoin’de son rekor seviyesi olan 42 bin dolardan yaklaşık %40 oranında bir geri çekilme görülebileceğini söyledi. Analistin bu açıklaması, kripto para yatırımcıları tarafından endişeyle takip edilirken uzman isim Bitcoin’de 24 bin ile 25 bin dolar seviyelerine işaret etti.

Bitcoin Analistlerinden Düşüş Değerlendirmesi

Kripto para piyasasında türev trader’ı olarak bilinen Cantering Clark ise düşüşün büyük ölçüde gerçekleştiğini söyledi. Clark’a göre Bitcoin yatırımcılarının şu an yapmakta oldukları paniği daha önce yapmaları gerekiyordu. Analist artık fazla korkulacak bir şeyin olmadığını söyleyerek bazı Bitcoin yatırımcılarını umutlandırdı.

Kripto para analisti ve gazetecisi Aayush Jindal de Bitcoin yorumu ile dikkat çeken isimler arasında yer aldı. Bitcoin’in mevcut seviyesine dikkat çeken Jindal bir yükseliş trendi için gereken seviyelerin 31 bin ve 32 bin dolar olduğunu belirtti. Popüler analist, belirttiği 32 bin dolarlık seviyelerin aşağı yönlü kırılması halinde yeni bir düşüş gelebileceği konusunda uyarılarda bulundu.

BTC Fiyatında 31 Bin Dolar Desteği

Mevcut görünüm itibarıyla Bitcoin fiyatı, analistlerin yeni bir düşüşün başlangıcı olabileceği konusunda uyardığı 31 bin dolar seviyesinin hemen üzerinde yer alıyor. Kripto para uzmanları arasından büyük bir çoğunluk, BTC fiyatının 31 bin dolar desteği üzerinde kalmayı başaramazsa hızlı  bir gerileme yaşayabileceğini söylüyor. Öte yandan bazı kripto para borsalarında Bitcoin fiyatının 30 bin dolar seviyesine kadar inmesi, yatırımcılar arasında korku ve endişe yaratıyor.

Alım Fırsatı Olarak Düşünenler de Var

Bitcoin fiyatında düşüş uyarıları devam ederken, bazı kripto para analistleri ise 32 bin dolar gibi bir seviyenin yeni alım fırsatı yarattığını söylüyor. Kripto para yatırımcısı ve The Investor’s Podcast Network’ün kurucu ortağı, bu düşüşte uzun vadeci Bitcoin yatırımcıları için alım fırsatı verildiğini savundu. Ancak buna katılman kripto para dünyasının ünlü isimleri de vardı. PAC Coin CMO’su David Gokhshtein, “Eğer Bitcoin 30.000 dolar seviyesini kırarsa ne kadar hızlı toparlandığını görmek ilginç olacaktır.” değerlendirmesiyle dikkatleri çekti.

Yorum Yap