1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin
  3. Bitcoin Ekim Ayını Zirvede Kapattı

Bitcoin Ekim Ayını Zirvede Kapattı

Piyasanın en değerli para birimi olan Bitcoin uzun süredir çalkantılı bir dönem yaşasa da Ekim ayını zirvede kapatmayı başardı. 2020 yılının en başarılı ikinci ayını ekim kapanışı ile gerçekleştiren Bitcoin'in piyasadaki çalkantısı ise devam ediyor. Bitcoin son dönemde iniş çıkışlar yaşayarak da olsa piyasadaki hacmini arttırmayı sürdürüyor. 12 yıldır yükselişte olan Bitcoin'in kullanıcısı da her geçen gün artmaya devam ediyor.

featured

2020 yılının ekim ayı Bitcoin için oldukça başarılı geçti. Ekim ay içinde çeşitli çalkantılar yaşayan piyasa ayı zirvede kapatmayı başardı. 2020 yılının en başarılı ikinci ayı olan ekimde Bitcoin 14.000 doları aştı.

Bitcoin lider kripto para birimi olan Binance’de ayı 13.820 dolar ile kapattı. En güçlü kripto para biriminde yüksek bir miktarla kapanış yapan Bitcoin diğer para birimlerinde ise aynı başarıyı yakalayamadı. Bitcoin Binance para birimi ile ekim ayında yakaladığı başarı sayesinde 2017 yılında yaşanan rekoru da geçmiş oldu. Bitcoin piyasasında 2017 yılının aralık ayında 13.718 bin dolar ile kapanış yapılmıştır. 2020 yılının ekim ayında yapılan 13.820 bin dolar kapanış ile Bitcoin yine zirveye çıktı.

Bitcoin’inde Çalkantılı Süreç Devam Ediyor

Bitcoin’in uzun zamandır yaptığı en yüksek rekoru ekim ayının kapanışında olması kullanıcıları beklentiye soktu. Ekim atını 14 bin doların üstünde kapatan Bitcoin kasım ayında yeniden düşüşe geçti.

Ekim ayının zirve ile kapanması kasım ayında yeni bir boğa koşusu başlayacağına dair beklenti yarattı. Bununla beraber kasım ayının başlaması ile geri çekilme yaşandı. Kasım ayının ilk gününde Binance kripto para birimi 13. 629’a geri döndü. Kasım ayında düşüşe geçilmesinin yanı sıra Bitcoin ekin ayı boyunca % 30’a yakın bir yükseliş yaşadı.

Bitcoin’in Piyasa Hakimiyeti Ne Kadar Arttı?

Bitcoin’in çalkantılı bir dönem geçirmesi kullanıcıların akıllarına başka sorular getirmeye başladı. Bununla beraber ekim ayındaki başarı önemli gelişme sergilemiş oldu. Bitcoin’in 2020 yılında en iki ikinci performansını ekim ayında sergilemiş olması hacminin ne kadar genişlediğini de merak ettirdi.

2020 yılında kripto para birimi % 95 oranında artış gösterdi. Yıl boyu gösterilen artış ile hem altını hem de S&P 500’ü geçen kripto para çok yüksek performan gösterdi. Bu performans ile piyasa hakimiyeti de yükselişe geçti. Bitcoin’in piyasa hacmi 2020 yılı ekim ayı ile beraber %63.6’ya yükseldi. Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin bu kadar yükselmesi ile beraber çoğu altcoin, Bitcoin piyasasına ayak uyduramıyor ve ciddi kayıplar yaşanıyor.

Bitcoin Ne Kadar Süredir Yükselmeye Devam Ediyor?

Bitcoin’in ekim ayında yeniden zirveyi görmesi ile 12 yıl önce yola çıkmasından bu yana yaşanan gelişim yeniden gündeme geldi. Bitcoin’in yayınlandığı günden beri emin adımlarla hacmini genişletmesi ve ilerlemesi de dikkat çekiyor.

Yorum Yap