1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet

Bitcoin, Ethereum ve Ripple Ne Durumda?

Kripto para piyasalarında geçtiğimiz hafta yaşanan sert değer kayıplarının ardından Mart ayı daha olumlu anlamda ve hareketli başladı. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) geçtiğimiz hafta yaşadığı düşüşlerini hafta arasına da taşımıştı ve Bitcoin’deki bu değer kayıpları, piyasaları da toplu halde etkiledi. Bitcoin’in değer kayıplarına en sert şekilde tepki veren altcoinlerden biri olan lider altcoin Ethereum (ETH) da yeni haftaya nispeten iyi seviyelerde giriş yaptı.

Bitcoin, Ethereum ve Ripple Ne Durumda?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), Şubat ayındaki verimli hareketliliği yaklaşık üç hafta boyunca sürdürdü ve Şubat ayının son haftasına gelinirken, hafta arasında tüm zamanların rekorunu 58 bin dolar üzerinde kırmayı başardı. Bitcoin’in üç haftalık süreçte genel tabloda yükseliş eğiliminde olması, aynı süreçte kripto para piyasalarını da etkilemişti ve piyasalarda Bitcoin ile birlikte yukarı yönlü bir hareketlilik başlamıştı. Ancak Şubat ayının son haftası, Bitcoin için ve beraberinde diğer altcoinler için hiç de iyi başlamadı ve geçtiğimiz hafta piyasalarda adeta bir kıyım yaşandı. Önde gelen kripto para birimleri arasında, geçtiğimiz hafta sadece Cardano (ADA), yatırımcıların tutunacak dalı olarak kaldı. Cardano’nun rekor kırdığı kızıl haftada, Bitcoin’in değer kayıplarına en sert şekilde karşılık veren lider altcoin Ethereum (ETH) da tıpkı Bitcoin gibi hareket etti ve Mart ayının başlangıcında toparlanma sinyalleri göstermeye başladı.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin geçtiğimiz hafta yaşadığı düşüşlerin ardından, alt bölgede 43 bin 100 dolar seviyesine tutundu ve bu bölgeyi destek noktası haline getirdi. Analistlere göre, Bitcoin bu bölgedeki desteği de kaybetseydi, fiyat hızla 38 bin dolar seviyesine de gidebilirdi. Ancak yeni haftanın gelmesi ile birlikte Bitcoin toparlanmaya başladı. Bitcoin’in tekrar 46 bin dolar üzerine çıkması, analistlere göre tekrar 50 bin dolar seviyelerini getirebilir. Ayrıca, Bitcoin fiyatının POC hattında kalması, yani 47 bin 37 dolarlık seviye üzerinde seyretmesi durumun hala pozitif olduğunu gösteriyor.

Ethereum (ETH)

Lider kripto para birimi Bitcoin’in düşüşlerinden en çok etkilenen kripto para birimlerinden biri olan lider altcoin Ethereum, bu düşüşlerde 1.300 dolar seviyesindeki desteğini de kaybetti ancak burada uzun soluklu kalmadı. Pazar gecesi sert değer kayıpları yaşayan Ethereum, yeni haftaya toparlanarak giriş yaptı. Ethereum ağında atılan adımlar sonrası ölçeklendirme sorunlarına çözüm getirilmeye başlandı ve bu da Ethereum fiyatına olumlu yansıdı. Analistlere göre tekrar 1.500 dolar üzerine çıkan Ethereum’u sırasıyla 1.662 dolar, 1.800 dolar ve 2.000 dolar bölgelerinde dirençler bekliyor.

Ripple (XRP)

Geçtiğimiz hafta yaşanan sert değer kayıplarında, bir zamanlar piyasa değeri bakımından en büyük üçüncü kripto para konumunda bulunan Ripple (XRP) en çok pay alan kripto paralardan biri oldu. Büyük yara alan XRP, düşüş trendi öncesinde 0,60 dolara kadar ulaşmıştı ancak düşüşler sonrasında 0,39 dolara kadar geriledikten hemen sonra, 0,43 dolardaki güçlü desteğe tutunabildi. Analistlere göre XRP’yi aşağı yönde 0,35 dolar desteği ve yukarı yönde de 0,60 dolar direnci bekliyor.

Yorum Yap