1. Anasayfa
  2. Kripto Manşet

Bitcoin, Ethereum ve Ripple Ne Durumda?

Şubat ayı kripto para piyasaları için, hemen hemen her türlü senaryoya ev sahipliği yaptıktan sonra, Mart ayı piyasalarda hareketli başladı. Lider kripto para birimi Bitcoin’i (BTC) takip eden altcoinler, geçtiğimiz haftalarda önce yükseliş ardından da sert düşüşler yaşamıştı. Mart ayı daha sonra yükselişlerle başlamış olsa da bu yükseliş hafta ortasında yerini durgunluğa bıraktı ancak yeni günde piyasaların tekrar yükselişe geçtiğini söylemek mümkün.

Bitcoin, Ethereum ve Ripple Ne Durumda?

Kripto para piyasalarında Şubat ayında hemen hemen her türlü fiyat hareketliliği yaşandı ve bu hareketliliklerin her birinde lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) başrol oynadı. Bitcoin’in hafif hareketlenmeye başladığı Şubat ayının ilk haftasından sonra ikinci hafta daha hareketli geçti ve üçüncü haftaya gelindiğinde artık hem Bitcoin hem de Bitcoin’i takiben neredeyse tüm altcoinler yukarı yönlü büyük hareketlilikler gösterdi. Ancak ayın son haftasında, piyasalarda Cardano (ADA) dışında neredeyse hiçbir kripto para birimi yükseliş gösteremedi ve kızıl grafiklere mahkum kaldı. Bu sert düşüşlerden sonra Mart ayında neler olacağı merak ediliyordu zira genel tabloda Mart ayları kripto para piyasaları için düşüş mevsimi anlamına geliyordu. Ancak Mart ayının gelmesi ile birlikte piyasalar önce yükselişe geçti, ardından bir günlük durgunluk yaşandı ve yeni günde tekrar yukarı yönlü hareketlilik başladı. Bu hareketlilikte de öncü olan Bitcoin’in, Ethereum (ETH) ve Ripple’ı (XRP) da etkisi altına almaya çalıştığı görülüyor.

Bitcoin (BTC)

Mart ayının gelmesi ile birlikte yükselişe geçen lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), Salı günü durgunlaşacağının sinyallerini vermeye başlamıştı. 2 Mart tarihinde Bitcoin 48 bin dolar ile 50 bin dolar arasında yaşamaya başladığı konsolidasyonu, 3 Mart tarihinde de devam ettirdi. Analistlere göre Bitcoin için en önemli psikolojik direnç olan 50 bin dolar barajının aşılması halinde, Bitcoin’in ilk hedefinde 52 bin dolar bulunuyor. Ancak analistler, Bitcoin’in 50 bin dolar bandında aşağı yönlü kırılma yaşaması durumda 48 bin dolar seviyesinde bir tutunma yaşayabileceğini ifade ediyor.

Ethereum (ETH)

Lider altcoin Ethereum (ETH), Mart ayının başlaması ile birlikte, Bitcoin’e göre daha iyi fiyat performansı göstermeye başladı. Yaşanan sert düşüşlerde geçen hafta 1.293 dolar bandına kadar gerileyen Ethereum, dün 1.600 dolar bandına kadar yaklaşmıştı ve bu sabahın erken saatlerinde bu direnci geçmeyi başardı. Analistlere göre, Ethereum’un 1.480 dolar bölgesinden başlattığı bu yükselişlerde hedefte 1.700 dolar bulunuyor.

Ripple (XRP)

Geçtiğimiz hafta lider Bitcoin öncülüğünde yaşanan sert düşüşlerden en çok etkilenen altocinlerden biri olan Ripple (XRP) 0,40 dolar bandının altına kadar sarkmıştı. XRP her ne kadar 0,37 dolar desteğinin üzerinde tutunmayı başarmış olsa da 0,45 dolar seviyesindeki direnç bölgesinin onu zorladığı görülüyor. Analistlere göre XRP 0,52 dolar direncini de aşarsa, onu sırasıyla 0,55 dolar ve 0,62 dolar dirençleri bekliyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir