1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

Bitcoin Fiyat Gerilemesi Devam Ediyor!

Aayush Jindal bu hafta Bitcoin ile ilgili açıklamalarda bulundu. BTC hareketlerini takip eden ünlü analist kritik fiyat seviyeleri hakkında bilgi verdi. Düşü trendinin devam edebileceğini belirtti.

Bitcoin Fiyat Gerilemesi Devam Ediyor!

Tahminleri ile adından söz ettiren Aayush Jindal, bu hafta Bitcoin tahminlerini gerçekleştirdi. BTC’nin 60 bin dolarlık rekor fiyatı bulması ardından düşüşe geçtiğini belirten analist, kritik fiyat seviyelerini sıraladı. Analiste göre, birkaç düşüş işareti BTC üzerinde etkili olmaya devam ediyor ve fiyat en kötü senaryoda 52.500 dolar seviyesine kadar gerileyebilir.

Analistten Fiyat Hareketleri Yorumu

Aayush Jindal yaptığı açıklamada, BTC’nin 59.500 dolar seviyesine bugün ulaşamadığını belirtti. 11 Mayıs 2021’de 55.581 dolar seviyesinde hareketin devam ettiğini ifade etti. Fiyat oynaklığının ön planda olduğunu ve Bitcoin yatırımcılarının yakın takipte olmaları gerektiğini açıkladı. Ünlü analist, daha önce 60 bin dolar düzeyini test eden BTC’nin bugün 59.500 dolarlık değere yükseliş için dahi zorlandığını vurguladı.

Kısa Vadede Düşüş Devam Edebilir!

Ünlü analist BTC hareketlerini izlediğinde 4 saatlik süre bazında 58.000 dolar seviyesinde önemli bir yükseliş kırılması görüldüğünü belirtiyor. Ancak BTC’nin bu seviyeye ilerleyebilecek gücü şuan taşımadığını vurguluyor. Kısa vadede düşüşün devam edebileceğini düşünen analist, BTC’nin tekrar yükselebilmesi için hafta içinde 57 bin dolar seviyesini kırması gerektiğini belirtti.

Yatırımcılar Beklemede!

Aayush Jindal, ilk fiyat yükselişinde 60 bin dolara en yakın seviyeden satışa gitmeyen yatırımcıların ikinci bir fırsatı beklediklerini açıkladı. Ancak BTC’nin 57 bin dolar seviyesindeki büyük bir direnç ile karşı karşıya olduğunu düşünüyor. Bu kapsamda 57.500 dolar fiyatının hafta içi gündeme gelmesi halinde tekrar 58 bin dolarlık seviyenin aşılabileceğini vurguluyor.

Aayush Jindal Gözünden BTC Artışı

Analiste göre, Bitcoin hareketlerine bakıldığında 60 bin doları geri kalan süre zarfından ne kadar kolay temizlediğini görmek mümkün. Bu süre içinde BTC’nin ilk adımda 59.270 dolar seviyesini kırdığını, ardından 53.445 dolara düşüş hareketi yaparak, 59 bin dolar üzerine hızlıca yükseldiğini ifade ediyor. Bu çarpıcı hareketlere bağlı olarak hafta içinde fiyat kontrolünün yakından yapılması gerektiğini, düşüş trendinin devam etmesine rağmen sürpriz tabloların da gündemde olabileceğini açıkladı.

Aayush Jindal, bu hafta BTC için ilk direnç noktasının 55.500 dolar olacağını düşünüyor. Son düşüş ardından %50 Fib gerileme olduğunu ve direnç noktalarının yeniden şekillendiğini vurguluyor. Analiste göre yakın bir vadede 58 bin dolar üzerin fiyatın görülebilmesi için ilk adımda 57.500 dolar kritik seviyesinin kırılması şart. Eğer bu gerçekleşmezse BTC fiyatı 52.500 dolar düzeyine kadar çekilebilir.

Yorum Yap