1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin

Bitcoin Fiyatı 1 Saat İçerisinde 500 Dolar Geriledi!

Bitcoin fiyatında bugün beklenmedik bir gelişme yaşandı ve 500 doların üzerinde değer kaybı görüldü. Neler olacağı ise merak konusu oldu.

Bitcoin Fiyatı 1 Saat İçerisinde 500 Dolar Geriledi!

Bitcoin fiyatında son 1 saat içerisinde bazı kripto para borsalarında 500 doların üzerinde gerileme yaşanmasına yol açan büyük bir düşüş gerçekleşti. Lider coin 13.864 dolara kadar yükseldikten birkaç saat sonra zaten 13.600 dolarlı fiyat seviyelerinden alıcı aramaya başlamıştı. Yaşanan bu dönemde özellikle de yatırımcılar neler olacağını sorgularken, 14.000 dolar beklentileri mevcutta dikkat çekiyordu.

Beklentiler gerçek olmadı ve 14.000 dolar sınırına 240 dolardan az bir fiyat kala düşüşler başladı. İlk olarak 13.600 dolarlı seviyelere gerileyen Bitcoin, daha sonrasında ise 13.400 dolar ve 13.300 dolar seviyesinin altına doğru hızlıca hareket etti.

500 doların üzerinde değer kaybeden lider coin, en büyük değer kaybını ise bu dakikalarda yaşadı ve 13.224 dolara kadar bazı kripto para borsalarında düşüş gördü.

Bitcoin Daha Çok Düşecek Mi?

Analistler, fiyat düşüşün temel sebeplerinden bir tanesinin artık satışların başlamış olması ve daha fazla yükselişe olan inancın azalmış olmasını sebep olarak gösteriyor. Sürekli bu dönemde arka arkaya yükselişler gören Bitcoin’in düşüş göstermesinin çok doğal olduğundan söz ediyorlar ve fiyat beklentilerinin daha çok düşüş yönünde olabileceğini bildiriyorlar.

14.000 Dolar Şimdilik Suya Düştü

Bitcoin fiyatında 13.224 dolara kadar düşüş olmasının ardından hemen sonra yatırımcılar 14.000 dolar beklentisini düşürdü. Analistlerin bir kısmı bu ay sonunda fiyatın 14.000 dolar seviyesinde kapanacak olduğunu iddia ederlerken, bugün yaşanan düşüşten sonra 500 dolar değer kazanmanın Bitcoin için mümkün olabileceği, ancak daha büyük satış hamleleri görmenin daha fazla imkanı olduğundan söz ettiler.

14.000 dolar beklentisi olan çok sayıda kripto para yatırımcısının bir süre daha beklemek zorunda kalabileceği iddiası mevcut olsa da özellikle fiyatın 13.000 dolar seviyesinin altına düşmemiş olmasının “umutların taze kalmasına” yardımcı olduğu belirtildi.

Dikkatli Olunmalı

Analistler, bu dönemde belirsizliklerin hâkim olduğunu ve fiyatın her an gerileme ve yükseliş eğilimleri olabileceği konusunda uyarıyor ve yatırımcıların dikkatli olmalarını öneriyor.

Yorum Yap