1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin
  3. Bitcoin Fiyatı 13.000 Dolardan Alıcı Buluyor!
Trendlerdeki Yazı

Bitcoin Fiyatı 13.000 Dolardan Alıcı Buluyor!

Bitcoin fiyatında yaşanan gelişmeler normal seviyelerde seyrediyor. Bitcoin fiyatına ne olacak? Fiyat düşüşü beklentileri ne düzeyde?

featured

Bitcoin fiyatında artış ve düşüşler ortalama 13.000 dolar sınırında gerçekleşiyor. 13.250 doların ardından bazı kripto para borsalarında son dakikalarda 13.000 dolar fiyatla alıcı bulan Bitcoin, özellikle de 11.500 dolara düşüş olacağı iddia edilen son günlerde yükselişini yukarı yönlü sürdürmeye devam etti.

Lider kripto para biriminin bu dönemde 13.000 dolar seviyesinden alıcılar araması özellikle de piyasalarda alım taleplerini daha fazla arttırırken, balina yatırımcıların olası büyük satışlar yaparak piyasada düşüşe sebep olabileceği de sık sık iddia ediliyor.

Bitcoin 11.500 Dolara Düşecek Mi?

Bitcoin fiyatının 11.500 dolara düşeceğini birçok analist iddia etti. Tone Vays ve diğer kripto para analistlerinin ortak görüşü 11.600 dolar seviyesine kadar bir düşüş olması ve bunun büyük ihtimalle anlık 11.500 dolara kadar düşüş olacağı şeklinde yorumladı. Bitcoin bu iddiaların ortasında 2020 yılının en yüksek seviyesi olan 13.000 dolardan alıcılar aramaya devam ederken, özellikle de kısa vadede çok sayıda yatırımcının satış eylemleri ve alım eylemleri arasında tutarlı bir denge oluşması dikkat çekti.

Bitcoin alımlarının artışa geçmesi sayesinde bugün 13.000 dolara kadar yükseliş yeniden gözlemlenirken, satışların bir anda artması durumuna karşı yatırımcıların en yüksek tavan seviyesinden alım yapmasının riskli olabileceği uyarısı yapılıyor.

Bitcoin Fiyatında Düşüş Olacak Mı?

Bitcoin fiyatında herhangi bir düşüş olup olmayacağı konusunda soru işaretlerine henüz kesin yanıt verilemiyor. Analistler, 11.500 dolar iddiasında bulunuyor ancak bunun ne zaman olacağı konusunda hiçbir şekilde bilgi veremiyorlar. 11.600 dolar ila 12.000 doların en yüksek riskli bölge olduğu, bu aralıkta yatırım yapılmaması gerektiği tartışmaları sürüyor.

Bitcoin fiyatında yükseliş ve düşüş beklentileri normal seviyelerde devam ederken, özellikle de bu dönemde ABD başkanlık seçimlerinin fiyatı yakından etkilemesi bekleniyor.

*Bu içerik Ekosayfa.com’a özel olarak üretilmiştir. Herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir.

Yorum Yap

Yorum Yap