1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin
  3. Bitcoin Fiyatı 19 Bin Doların Altına Düştü!

Bitcoin Fiyatı 19 Bin Doların Altına Düştü!

Bitcoin (BTC) fiyatı 24 Kasım Salı günü, üç yılın rekorunu kırmasının ardından tekrar sert bir volatilite artışı yaşadı. Kripto para piyasası kullanıcılarının, BTC’nin 2017 yılındaki tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkması için geri sayıma başlamasının ardından BTC/USD paritesindeki fiyat oynaklığı, BTC’nin gün içinde önce 19 bin 300 dolar seviyesine çıkmasına ve devamında 18 bin 900 dolara kadar gerilemesine yol açtı. Yaşanan dalgalanma hakkında analistler ise yorumlarını dile getirdi.

Bitcoin Fiyatı 19 Bin Doların Altına Düştü!

Kripto para piyasalarında Bitcoin (BTC) fiyatındaki beklenti, tüm zamanların en üst seviyesi olan 20 bin dolar seviyesini aşması yönünde oluşmuştu. Kullanıcılar yeni rekor için geri sayıma başlamışken, BTC önce 19 bin dolar seviyesinin üstüne çıktı. BTC bu çıkışla 3 yılın rekorunu kırdıktan sonra sert bir volatilite yaşadı ve 19 bin 300 dolar seviyesinden 18 bin 900 dolar seviyesine kadar geriledi. Yaşanan düşüşün ardından kripto para analistleri yorum ve analizlerini paylaştı.

Byzantine General “Tüm Gözler 19500’de” Demişti

Kripto para piyasalarının yakından tanıdığı ve başarılı analizleri ile nam salmış olan Byzantine General, bu düşüş yaşanmadan birkaç saat önce 19 bin 500 dolar seviyesini işaret etti. Binance verilerine bakıldığında ise bu düşüşün tam olarak 19 bin 484 dolarda başlayıp, 19 bin 200 dolar seviyesinde düşüş şiddetini artırdığı göz çarpıyor. Byzantine General sosyal medyada Twitter üzerinde yaptığı paylaşımda; “All eyes on 19500” (tüm gözler 19500’de) ifadelerine yer vermişti.

Yerli Analist Rookie Alt Seviyeyi İşaret Etti

Henüz Bitcoin’de yaşanan düşüş ile ilgili net bir sebep dile getiren olmadı fakat BTC fiyatının nereye gidebileceğine dair yorumcu ve analistlerden öngörüler geldi. Ktipto para piyasalarının Türkiye ayağında bulunan, sevilen ve ünlü analist Rookie, Bitcoin fiyatının maruz kaldığı bu satış baskısının 18 bin 830 dolar seviyesine kadar sürebileceğini ima etti. Twitter’da yaptığı paylaşımda Rookie eski bir paylaşımını alıntılayıp Bitcoin’i kast ederek; “18900’e geldi Long poz açıldı. 18830’a kadar alım emirleri var” ifadelerini dile getirdi.

Yerli Analist Kamile Uray Libra Oluşumunu İşaret Etti

18 bin 900 dolar seviyesinden long (yükseliş odaklı) pozisyon açtığını dile getiren Rookie, bu ifadesini aslında gün içinde daha önce de ifade etmişti. Kripto para piyasalarında tanınan bir başka yerli analist Kamile Uray ise Bitcoin’in saatlik çizelgede Libra oluşumu ile karşı karşıya kaldığını ifade etti. Kamile Uray Twitter’da paylaştığı gönderide; “#BTC saatlikte libra oluşumu var. Kutudan dönüş teyitleri gelirse tekrar son zirveyi denemesi beklenir.” ifadelerine yer verdi. Kamile Uray’a göre; gönderisinde bir grafik paylaşan ve grafikte yeşil kutu ile gösterdiği 18 bin 814 dolar seviyesinden dönüş yaşanır ise BTC fiyatı son zirvesine yani 19 bin 897 dolar seviyesini tekrar yoklayabilir.

Volatilite Anlarında En Mantıklı Hamle “Stop Emri”

Söz konusu düşüşler Bitcoin temelinde başlayıp, altcoinleri de etkisi altına aldığından dolayı, yatırımcıların yapması gereken en önemli hamlenin “stop emri” vermek olduğu biliniyor. Özellikle boğa piyasasında ve volatilitenin tavan yaptığı sıralarda çok sert düşüşler ya da yükselişler görülebiliyor. Bu da stop emrini, çok önemli bir noktaya taşıyor.

Yorum Yap

Yorum Yap