1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin
  3. Bitcoin Fiyatı Son 100 Gündür 10 Bin Dolar Altına İnmedi

Bitcoin Fiyatı Son 100 Gündür 10 Bin Dolar Altına İnmedi

Kripto para piyasalarında en büyük işlem hacmine sahip olan Bitcoin (BTC), yatırımcılarının yüzün güldürmeye devam ediyor. Geride bıraktığımız son üç ay içinde sergilediği performansla yeni bir rekora imza atan Bitcoin’in fiyatı son 100 gün boyunca 10 bin dolar seviyesinin üzerinde kalmayı başardı. BTC fiyatında yeni bir rekor yaşandı.

featured

Kripto para piyasalarının en büyük para birimi olan Bitcoin (BTC) fiyatı, boğaların da desteğini almasıyla birlikte 100 gün boyunca 10 bin dolar seviyesinin altına düşmedi. Bu gelişme en büyük işlem hacmine sahip Bitcoin fiyatlarıyla ilgili yeni bir rekorun kırılmasını sağladı. BTC fiyatı daha önce 10 bin dolar seviyesinin üzerinde bu kadar uzun süre tutunmayı hiç başaramamıştı.

Son olarak 2020 yılının Mart ayında 3 bin 700 dolar seviyesine kadar düşen Bitcoin (BTC) fiyatı, o tarihten sonra emtia ve hisse piyasalarında yaşanan artışla birlikte yükselmeye başladı. Yaz aylarında iyice değer kazanan Bitcoin, haziran ayının son haftası itibarıyla psikolojik bariyer olarak belirtilen 10 bin dolar sınırını da geçmeyi başardı. Barajı o tarihte aşan Bitcoin, o günden bu güne 10 bin dolar psikolojik sınırından geriye bir adım atmadı.

100 Gün Boyunca İstikrarını Korudu

Bitcoin fiyatı, geçtiğimiz haziran ayının başında 10 bin dolar barajını test etmiş olsa bile bu seviyenin üzerinde tutunmayı başaramadı. Fakat ay sonuna doğru yeniden bu seviyenin üzerine çıkan Bitcoin fiyatı, 27 Haziran 2020 tarihinden beri yani 100 günlük süreç boyunca 10 bin doların üzerinde kaldı.

Güncel BTC/USD paritesi grafiklerine bakıldığında 100 gündür 10 bin doların üstünde duran Bitcoin, yeni bir rekor kırmasının yanı sıra 2017 yılındaki boğa koşusunda yaşanan rekora iyice fark atmayı başardı. Bitcoin fiyatı Ocak 2018’in sonuna kadar 10 bin doların üzerinde kalmıştı. Ancak 62 boyunca 10 bin doların üzerinden işlem gören BTC daha sonra bu seviyenin altına düştü.

Piyasadaki Güncel Veriler

Son 100 günlük rekorunu kıran Bitcoin fiyatının geleceğine dair analiz ve yorumlar da dikkat çekiyor. Bitcoin fiyatı 31 Temmuz 2017 tarihinde de 10 bin dolar üzerine çıkmış fakat bu seviyenin üzerinde sadece 28 gün boyunca kalmayı başardıktan sonra yeniden psikolojik sınırın altına düşmüştü. GoinGecko verilerine göre bugün sabah saatlerinde 14 bin doları gören ve bu sayede son 16 ayın fiyat rekorunu kırmayı başaran Bitcoin, an itibarıyla 13 bin 816 dola seviyelerinden işlem görüyor.

ABD Başkanlık Seçimi Piyasayı Etkiliyor

Gün içinde 14 bin dolar barajını test edip 13 bin 500 dolar seviyelerine kadar gerileyen Bitcoin fiyatlarında ABD başkanlık seçiminin dalgalanma yarattığı düşünülüyor. Bu sırada Bitcoin’in kripto para piyasası dominansı yüzde 61 seviyesinden 63’e kadar tırmandı. Piyasanın toplam değeri 400 milyar dolarken, bunun 250 milyar dolardan fazlası Bitcoin’e ait.

Yorum Yap