1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin
  3. Bitcoin Fiyatında Son Dakika Gelişmesi: 13.480 Dolara Yükseldi
Trendlerdeki Yazı

Bitcoin Fiyatında Son Dakika Gelişmesi: 13.480 Dolara Yükseldi

Bitcoin fiyatı gün içerisinde 13.480 dolara yükselerek 2020 yılının en yüksek fiyat zirvesine ulaştı. Düşüş beklentileri yerini "ne olacak?" beklentisine bıraktı. Uzun süredir Bitcoin'e yatırım yapanlar sakinliğini korumayı öğrendi, peki diğerleri ne yapacak?

Bitcoin 5

Bitcoin fiyatı gün ortasında 13.400 doları geçti ve 13.480 dolar seviyesine ulaştı. Lider kripto para biriminin bu yükselişi yatırımcılarda olumlu yanıt görürken, birçok Bitcoin yatırımcısı ise bu hamlenin hemen ardından daha büyük düşüş olabileceği endişesi ile elindeki Bitcoin varlıklarını satışa sundu.

Belirli kripto para borsalarında 13.480 dolardan kendisine alıcılar ve satıcılar arayan Bitcoin, kısa süre içerisinde 2020 yılının en yüksek seviyesi olan bu fiyat seviyesi üzerinden satışlar yapılmasından dolayı saniyeler içerisinde geriledi.

Bitcoin Yatırımcılarını Sevindiren Yükseliş

Bitcoin fiyatındaki gün içerisine görülen yükseliş çok sayıda yatırımcıyı sevindirirken, özellikle de düşüş beklentilerinin kısa süreli olarak önüne geçmesi açısından fayda sağladığı yorumları yapıldı. ABD merkezli Bitcoin sahiplerinin bu dönemde alım satım işlemlerini dengeli tuttukları belirtilirken, Asya piyasalarından gelen haberlerin ise satış yönünde olduğu belirtiliyor.

Özellikle de kısa vadeli alımların bu dönemde endişelerin artmasına bağlı olarak azaldığından söz edilirken, uzun vadeli taleplerde daha büyük düşüş olduğu iddiası bulunuyor.

Bitcoin 2020 Yılında En Yüksek 13.480 Doları Gördü

Bitcoin fiyatı bu yıl içerisinde en fazla 13.480 dolara kadar yükselirken bazı analistler, örneğin Pompliano, bu ay sonunda 14.000 dolarla fiyatın kapanış yapacağını iddia ediyor. Eğer ki Anthony Pompliano’nun söylediği doğru çıkarsa Bitcoin fiyatının bu ay sonunda görmesi beklenen 14.000 dolar fiyatı görerek yılın en yüksek seviyesine ulaşabileceği tahmini bulunmakta.

“Bitcoin Yatırımcıları Anlık Satışlara Hazır Olmalı” Uyarısı

Bazı kripto para analistlerine göre bu dönemde büyük satışlar birbiri ardına gelebilir, fiyat düşüşleri büyük oranda olmasa da kayda değer oranlarda görülebilir. Tüm bunların piyasada görülebilecek durumlar olduğuna değinen analistler, “yatırımcılar özellikle anlık fiyat düşüşlerine karşı tetikte kalmalı ve borsalar tarafından kendilerine sunulan otomatik alım ve satım mekanizmalarını kullanmalı” diyor.

Yorum Yap

Yorum Yap