1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin
  3. Bitcoin Fiyatındaki Dalgalanmalar Bazı Yatırımcılar İçin Alım Fırsatı Yaratıyor

Bitcoin Fiyatındaki Dalgalanmalar Bazı Yatırımcılar İçin Alım Fırsatı Yaratıyor

Bitcoin fiyatının yükselmesine rağmen 14.000 dolar direncini geçemediği görülürken, 14.000 dolar direnci ne zaman kırılacak?

featured

Bitcoin fiyatı son dönemde birbiri ardına değişimler görmeye devam ediyor. ABD’de seçimlerin giderek daha fazla yaklaşması Bitcoin fiyatını yakından etkiliyor ve fiyat giderek daha fazla sayıda yatırımcının ilgi odağına giriyor. Bitcoin fiyatındaki değişimler dikkat çekerken, özellikle 13.864 dolara kadar yükselen BTC’nin bir sonraki adımının 14.000 dolar direncini kırmak olabileceğine dair tahminler bulunuyor.

ABD’den gelen haberler lider coin için olumsuzluk yaratmazken yatırımcılar üzerinde oluşan panik Bitcoin fiyatını da dolaylı olarak etkiliyor.

İnişli Çıkışlı Dönemler…

Bitcoin fiyatında bu dönemde inişli çıkışlı dönemin hakim olduğunu görmeyen yok. Dün 13.760 dolar seviyesine kadar yükselip 13.600 dolarlı fiyat seviyelerine düşen Bitcoin, bugün ise 13.864 dolara kadar yükseliş gösterdi ve ardından yine 13.600 dolara düştü. 13.600 dolarda iki kez alım yapan ve 2 kez daha yüksek fiyat seviyesinden satış yapan yüksek miktarlı yatırımları kısa süreli Bitcoin’e yatıran yatırımcıların kazançlı oldukları bir kez daha gözlemlendi.

Bitcoin Yatırımcıları Kazanç İstiyor

Bitcoin yatırımcıları gerek kısa vadede, gerek ise uzun vadede kazanç elde etmek için büyük bir heyecanla piyasa verilerini izliyor. Bitcoin’i yükseltebilecek olan gelişmeler özellikle takip edilirken, bu dönemde yatırımcıların takip ettiği en önemli değerler arasında ABD seçimleri, coronavirüs seyri, altın fiyatları göze çarpıyor.

14.000 Dolar Direnci

14.000 dolar direnci bir türlü geçilemiyor. Ancak lider kripto paranın kısa süre içerisinde bu direnci kıracağına olan inanç son derece yüksek. Bitcoin fiyatında 14.000 dolar direncinin kısa sürede kırılması halinde yükselişlerin devam edebileceği, özellikle de fiyat gelişmelerinin olumlu yönde hareket edebileceğine dair bilgiler bulunuyor.

Bitcoin fiyatını bu dönemde direkt olarak etkileyen gelişmeler olmasına rağmen 14.000 dolar direncinin önünde bazı balina engellerinin olabileceğine dair büyük ve geniş iddialar bulunuyor.

*Bitcoin fiyatının önündeki tek direnç 14.000 dolar değil.

Yorum Yap