1. Ana Sayfa
  2. Analizler
  3. Bitcoin İçin Önemli Analiz: 20 Bin Dolar Seviyesi Aşılabilir

Bitcoin İçin Önemli Analiz: 20 Bin Dolar Seviyesi Aşılabilir

Son 24 saatte yüzde 5 yükselerek 19 bin 446 dolar seviyesinden işlem gören Bitcoin için analizler paylaşılmaya devam ediyor! Tüm zamanların yeni rekoru ile birlikte 20 bin dolar üzeri seviyelerin konuşulduğu popüler kripto para için yeni senaryolar hazırlanıyor! 35 bin dolar beklentisi sık sık dile getirilirken ilerleyen süreçlerde BTC’nin 100 bin dolar üzeri görebileceği tahminler de paylaşılıyor. Kısa vadede BTC ne olur sorusu için Bitcoin önündeki kritik dirençleri sizler için hazırladık.

Bitcoin İçin Önemli Analiz: 20 Bin Dolar Seviyesi Aşılabilir

Tüm zamanların rekorunu geride bırakan Bitcoin (BTC) fiyatı, haberin yazıldığı dakikalarda yüzde 5 artışla 19 bin 446 dolar seviyesinde tutunmaya devam ediyor. Yıl bitmeden 25 bin dolar beklentilerine ek olarak 100 bin dolar gibi çılgın BTC tahminleri gelmeye devam ederken, ilk etapta 20 bin dolar üzeri fiyatlamanın nasıl gerçekleşeceği ile ilgili analiz yayınlandı.

BTC Yükseliş Karnesi: Nasıl Gelişti?

Yeni rekorunu kutlayan Bitcoin’de Noel Günü düşüşü sonrası başlayan istikrarlı artış, fiyatı 19 bin 500 dolar üzerine kolayca taşıyarak 19 bin 860 dolara kadar yükseltti. 100 saat periyotluk basit hareketli ortalamanın oldukça üzerinde gerçekleşen bu fiyatlama, hafif satış baskısı ile karşılaşarak BTC/USD paritesinde hafif gerilemeye sebep oldu. Halen 19 bin dolar üzerinde tutunmaya devam eden BTC için veriler, 19 bin 850 dolar seviyelerinin süpürüldüğü güçlü bir artışı başlatmak için hazırlanıyor görülüyor.

BTC Fiyatı Adım Adım 20 Bin Dolara Yaklaşıyor!

BTC fiyatı 18 bin 500 dolar direncini kırması ile birlikte pozitif görünüme kavuşarak rekora oldukça hızlı bir şekilde yol aldı. Piyasalarda konuşulduğu gibi adeta “roketleyen” popüler coin, 19 bin 860 dolara oldukça hızlı bir şekilde temas ederek kar realizasyonları etkisi ile hafif geriledi. BTC için satış baskısı oluşturabileceği aktarılan 19 bin 350 dolar üzerinde tutunmayı başaran BTC, güç toparlamayı sürdürürken 20 bin dolar ile arasındaki engeller analiz edildi.

Analistler BTC’nin 19 bin 200 dolar seviyelerinde kendisine destek oluşturduğuna dikkat çekerek, BTC/USD paritesi önündeki engeli yeni rekoru olan 19 bin 860 dolar olarak paylaştı. 19 bin 860 dolar üzerinde kırılmalar analistlere göre 20 bin dolar seviyesi üzerine yeni bit ATH hedeflenmesine yol açabilir.

BTC Düzeltmeye Girer Mi?

Bitcoin için 19 bin 200 dolar seviyesi kısa vadeli destek olarak paylaşılırken, bu seviye altında 18 bin 800 dolara kadar boğa görünümünün korunacağı paylaşılıyor. Analistler son olarak popüler kripto parada indikatörlerin son durumunu paylaşırken, saatlik periyotta MACD cephesinde yavaş gerçekleşen güç kaybına işaret ediyor. Saatlik RSI ise 70 seviyesinin altında yer alırken, indikatörlerin de gösterdiği gibi BTC şu anda hafif bir düzeltme evresinde. 19 bin 200 ve 18 bin 800 dolar desteklerini korumaya başaran BTC’nin 19 bin 860 dolar seviyesi kırılımı tim piyasalarca yakından takip edilecek.

Yorum Yap

Yorum Yap