1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

Bitcoin İçin Sürpriz Bir Hamle Mi Geliyor?

Elon Musk’ın BTC ile ödeme kabul etmeye başlayacaklarını açıklamasının ardından yeni iddialar gündeme gelmeye devam eder. Son dönemde kripto para piyasasının en çok konuşulan ismi olan Los Angeles Times’ta yer alan habere göre BTC ile bir uygulamaya daha adım atılacağı konuşuluyor. Geçtiğimiz haftada Bitcoin ile araç satışını duyuran Musk’ın ardından emlak kiralama işlemlerinde de Bitcoin kabul edeceği iddiaları gündeme geldi.

Bitcoin İçin Sürpriz Bir Hamle Mi Geliyor?

Kripto para dünyasında son dönemde en çok adından söz ettiren isim kuşkusuz Elon Musk oldu. Kripto paralar ile alakalı tweetleri ve uygulamaya koymak üzere attığı adımlarla büyük yankı uyandıran Musk’ın ardından farklı bir şirket ile ilgili yeni bir iddia gündeme geldi. Tesla satışlarında BTC kabul edeceğini açıklamasından sonra emlak kiralama işlemlerinde de BTC kabul edileceği gündeme geldi.

Araç Satışlarında BTC Dönemini İlan Etmişti!

Geçtiğimiz hafta Musk tarafından yapılan açıklamada Tesla satışlarında BTC kabul edileceği belirtilmişti. Bu adım, kripto para piyasalarında büyük bir yankı uyandırmış ve piyasalara olumlu etkisi olmuştu. Şimdi gündemde yeni bir iddia var. Elon Musk’ın BTC kabul edeceğini açıklamasının ardından ABD’nin en büyük gayrimenkul kiralama şirketlerinden birinin de işlemlerinde BTC kabul edeceği konuşuluyor.

Musk Bir Açıklama Yapmadı

Konu hakkında Musk’tan henüz açıklama gelmedi, fakat yaşanan gelişmeler iddiaları doğrular cinsten. Dün ABD basınına yansıyan haberlere göre Los Angeles merkezli gayrimenkul şirketi Caruso Properties ve kripto para borsası Gemini bir iş birliği yaptı. Yapılan anlaşma kapsamında Caruso, elinde bulunan birçok mülkü için kira ödemelerinde Bitcoin kabul edecek. Los Angeles Times’ın yayınladığı habere göre Caruso, rezervinin yaklaşık yüzde 1’ini de Bitcoin’e dönüştürdü.

Musk’ın 1.5 Milyar Dolarlık BTC Yatırımı Bulunuyor!

Dünya’nın en zengin 2. İş insanı unvanını elinde bulunduran Musk’ın kripto paralara olan ilgisi biliniyor. Zaman zaman resmi tweetter hesabından da yaptığı açıklamalarla kripto para piyasalarında büyük dalgalanmalar yaşanmasına neden olan Musk’ın 1.5 milyar Dolar değerinde BTC yatırımı bulunuyor.

Caruso Properties’in Sahibi Rick Caruso Açıklama Yaptı!

Caruso Properties’in sahibi Rick Caruso, henüz Bitcoin ile kira ödemek için bir adım atmadıklarını belirtti. Caruso, şirketin BTC’ye yaptığı yatırımın kârlı olduğunu belirtti. Caruso, “İyi bir koruma aracı olduğuna inanıyorum ve bizim için iyi bir yatırım olduğunu çoktan kanıtladı” şeklinde açıklama yaptı. Konu hakkında açıklamalar yapan Caruso, Bitcoin’in yaygınlık durumunu kredi kartlarının elli yıl önceki yaygınlık durumuyla kıyasladı. Caruso açıklamasında garip ve güvenilmeyen bir teknolojinin ileride toplumun ayrılmaz bir parçası olabileceğini söyledi.

Yorum Yap