1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin

Bitcoin İçin Yeni Bir Ralli Mi Başlayacak?

Lider kripto para birimi olan Bitcoin BTC son günlerde dalgalı bir seyir takip ediyor. Özellikle geçen günlerde birim ciddi şekilde bir düzeltme yaşamış ve bazı yorumcular da bu durumu ayı piyasası sinyali olduğunu dile getirmişlerdi. Fakat piyasanın bazı analistleri ise bu durumun ayı piyasasına değil, BTC’nin yeni bir ralliye başlamasına olanak vereceği olarak tanıtım yapıyorlar. Buna göre BTC ana hedef olarak kendisine 100 bin dolar bandını hedeflemiş bulunuyor.

Bitcoin İçin Yeni Bir Ralli Mi Başlayacak?

BTC’de son zamanlarda yaşanan dalgalanma ve beraberinde gelen düşüş kimi yorumcular tarafından birimin düşüş grafiğine girdiğini ve ayı piyasasının da yakın zamanda başlayacağına yönelik olarak yorumlanıyor. Bu durum ise bazı analistlere göre olanaklı değil. Başarılı kripto para analizleri ile öne çıkan PlanB bu durum için farklı düşünüyor. S2F modelinin kurucusu olarak bilinen PlanB, söz konusu modele göre BTC’nin çok yüksek seviyelere hazırlık yaptığını ifade ediyor.

BTC İçin Yeni Ralli Başlayacak mı?

Uzmana analiste göre BTC daha önce görmemiş olduğu seviyeleri görebilmek için bir ralli hazırlığı içerisinde bulunuyor. Analistin yaptığı açıklamalara göre BTC şimdilik çok önemli bir noktada yer alıyor olabilir. Bu durum ise BTC’nin bir daha bu seviyelerin de altına inmeyeceği anlamı taşıyor. Bu noktadan sonra ise genelde çok büyük artışlar beraberinde gelmiş oluyor. Şayet analistin dediği gibi bir durum söz konusu olursa, BTC böyle bir seviyede yer alıyorsa bu noktadan sonra yüzde 600 ve yüzde 800 arasında artış yaşayabilir. Bu durum da BTC’nin çok rekor seviyelere gelmesine neden olabilir ve fiyatı 250 bin dolar ile 350 bin dolar arasında değişebilir.

BTC Büyük Hedefi Görebilir mi?

PlanB tarafından yapılan açıklamalara göre S2F modelinde BTC’nin görebileceği en yüksek seviye 288 bin dolar olarak öne çıkıyor. Analist özellikle bu noktada iki modeli sunuyor; bir zamanlar serisi olan ve sadece BTC’yi dikkate almış olan S2F ile daha yeni olan ve bir zaman serisi bulunmayan BTC, altın, gümüş verilerini dikkate alan S2FX modeli. İlk modelde döngü sonunda BTC 100 bin doları görüyor. Ancak ikinci modelde ise fiyatı 288 bin dolara kadar yükseliyor.

PlanB tarafından yapılan açıklamalar elbette kesinlikle doğru tahmin sonuçlarını vermiyor. Tahminlere göre fiyat bandı doğru olarak yatırımcılar tarafından tamamen kabul edilmemeli. Çünkü modeldeki sapmalar da göz önünde tutulmalıdır. Ancak model yine de BTC’nin önemli oranlarda artış yaşayacağını gösterebilir.