1. Anasayfa
  2. Coin Gündemi

Bitcoin İrtifa Kaybetti, O Altcoinler Çakıldı

Muhteşem haftanın ardından, fırtınayı başlatan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve beraberinde diğer altcoinlerin nasıl bir hareket izleyeceği merak ediliyordu. Kripto para piyasalarında oluşan genel tabloda, yükseliş trendinin devam etmesi bekleniyordu. Ancak yeni haftanın ilk gününde Bitcoin çok sert değer kaybı yaşadı fakat bu değer kaybı daha çok o üç altcoini etkiledi.

Bitcoin İrtifa Kaybetti, O Altcoinler Çakıldı

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) geçtiğimiz hafta, tüm zamanların en yüksek seviyesine, 24 bin doların üzerine ulaştı. Bu büyük rekor sıçrayışı kripto para piyasalarında büyük bir fırtınanın başlangıcı oldu ve diğer altcoinler de devasa oranlarda değer kazancı yaşadı. Geçtiğimiz haftanın ardından, kripto para piyasalarında yeni haftada da bu yükseliş akımının devam edeceğine dair beklentiler oluşmuştu. Fakat yeni haftanın ilk gününde bu beklentiler gerçekleşmedi ve Bitcoin çok sert şekilde irtifa kaybetti. BTC’nin yaşadığı sert düşüş, tıpkı yükseliş gösterdiğinde olduğu gibi, birçok altcoinde de sert düşüşlere yol açtı. Hatta öyle ki bu düşüşlerde, 3 altcoin adeta çakıldı ve neredeyse kazandıkları tüm değerleri geri verdi.

Bitcoin Düştü Ama BCH, XRP ve ETH Çakıldı

Kripto para piyasalarında, muhteşem haftanın ardından Bitcoin, yeni haftanın ilk gününde 24 bin 200 dolar seviyesinden 22 bin 200 dolar seviyesine kadar, 2 bin dolarlık net ve çok sert bir düşüş yaşadı. Bu düşüş ile birlikte birçok altcoin de çok sert değer kayıpları yaşamaya başlasa da yaşadığı sert değer kayıpları ile en çok göze çarpan altcoinler; Ripple (XRP), Ethereum (ETH) ve Bitcoin Cash (BCH) oldu. Bitcoin’in son 24 saat içinde yaşadığı %4’lük değer kaybına karşılık;

  • Bitcoin Cash (BCH) %9,65 oranında değer kaybetti.
  • Ripple (XRP) %8 oranında değer kaybetti.
  • Ethereum (ETH) %6,1 oranında değer kaybetti.

XRP ve ETH İçin Endişe Çanları Çalmaya Başladı

Bitcoin’in muhteşem yükselişi öncesinde Ripple (XRP), 0,45 dolar seviyesine kadar gerilemişti. Lider kripto varlığın yükselişi başlattığı sırada XRP 0,55 dolar seviyesine kadar geldi ve Bitcoin’in artışı ile birlikte Ripple, fiyatını 0,62 dolara kadar çıkarmayı başardı. Daha sonra yaşadığı düşüş ile XRP, yeniden tehlikeli seviye olan 0,52 dolara kadar geriledi. Bu durum XRP için endişelerin başladığını gösteriyor ve altcoinin haftanın kalan günlerinde nasıl ilerleyeceği merak ediliyor. Öte yandan bir endişe de lider altcoin Ethereum (ETH) için oluştu. %6,1 oranında değer kaybeden ETH 650 dolar seviyesinin üzerinden düşüşe geçti ve önce 620 dolar seviyesindeki desteği kaybetti daha sonra ise 24 saat içinde 607 dolar seviyesine kadar geriledi.

Litecoin de Son 24 Saatte Büyük Değer Kaybı Yaşadı Ama…

Bu altcoinler arasında en çok düşüş gösteren altcoinlerden biri de aslında Litecoin (LTC) oldu. Oran bazında son 24 saatte Litecoin %9,32 oranında değer kaybederken, bu azalış LTC fiyatına eksi 105 dolar olarak yansıdı. Fakat Litcoin, geçtiğimiz hafta o kadar yüksek bir değer artışı yaşadı ki kripto varlıktaki bu değer kaybı, kazandığı değer kaybının yanında göz ardı edildi. Litecoin’deki bu değer kaybına rağmen, kripto varlık değer kazancını %30 seviyesinde korumayı başardı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir